Pohreb kráľovnej Alžbety II. († 96) SLEDUJEME ONLINE >>

V čase veľkého smútku prišli Britániu podporiť aj šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, španielska kráľovná Letizia či japonský cisár Naruhito. V Londýne sa momentálne nachádzajú aj monarchovia zo Švédska, Grécka, Rumunska, Bahrajnu, Kuwajtu, Spojených arabských emirátov a Kataru, informoval britský denník Daily Mail.

FOTO Prvé dámy a svetoví lídri si prišli naposledy uctiť kráľovnú Alžbetu II. >>>

Slovensko bude zastupovať prezidentka Zuzana Čaputová.

Za truhlou budú kráčať aj George a Charlotte

Na pohrebe sa zúčastnia aj dve staršie z troch detí princa a princeznej z Walesu, princ George a princezná Charlotte. Malé deti v kráľovskej rodine ju nazývali Gan Gan, čiže great grandmother (prastará mama). Druhý nástupca na britský trón princ George a tretia v poradí princezná Charlotte budú kráčať aj v sprievode za rakvou kráľovnej, keď ju budú viezť na delovej lafete.

Zľava: Princ George, princezná z Walesu Kate, princ Louis, princ William a princezná Charlotte.
Zdroj: Pool

Ich starý otec kráľ Karol III. s kráľovnou manželkou Kamilou pôjdu hneď za rakvou, za nimi budú nasledovať dcéra zosnulej panovníčky princezná Anne s manželom sirom Timom Laurenceom, potom ďalší Alžbetin syn princ Andrew, za ním najmladší syn princ Edward s manželkou Sophie a za nimi princ William s manželkou.

Deväťročný George a sedemročná Charlotte budú kráčať vedľa seba, za svojimi rodičmi. Potom budú nasledovať ich strýko a teta – princ Harry s manželkou Meghan – a nakoniec ďalší členovia kráľovskej rodiny.

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>>