Únos trojročnej Madeleine pred 15 rokmi šokoval celý svet! Bolo to presne 3. mája roku 2007, keď sa životy Kate a Garyho MacCannových zmenili na nočnú moru. Predposledný deň dovolenky v portugalskom letovisku Algarve nechali svoje tri deti - dvojčatá a Maddie - v apartmáne a zarezervovali si stôl v neďalekej reštaurácii, z ktorej mali na apartmán dobrý výhľad. Spiace deti chodili kontrolovať každú pol hodinu. Ich systém však únosca zrejme prekukol. Keď sa Kate vrátila do apartmánu, aby deti skontrolovala, malú Maddie už v posteli nenašla...

FOTO POZRITE SA, AKO BY MADDIE VYZERALA DNES V NAŠEJ GALÉRII

Kate a Gary okamžite zavolali políciu, no ani zďaleka ich nenapadlo, že svoju dcéru nenájdu ani po 15 rokoch. Za ten čas sa z Maddie stalo najhľadanejšie dievčatko na svete a aj keď vyšetrovatelia tvrdia, že dievča je už dávno mŕtve, jej rodičia majú stále nádej a veria v zázrak. Dokonca vytvorili webovú stránku s názvom Find Madeleine, ktorú pravidelne aktualizujú. „Tento rok si pripomíname pätnásť rokov, čo sme Madeleine videli naposledy,“ napísali k smutnému výročiu a poďakovali sa vyšetrovateľom a všetkým ľuďom, ktorí pomáhali nájsť ich stratenú dcéru.

Nočná mora rodičov, objavili sa nové dôkazy

V pondelok 2. mája si portugalská televízia pozvala do štúdia nemeckého prokurátora Hansa Christiana Woltersa, ktorý povedal, že si je takmer na 100 percent istý, že batoľa uniesol a zavraždil spomínaný pedofil Christian Brueckner (45). "Vyšetrovanie stále pokračuje a našli sme nové fakty, nejaké nové dôkazy, nie forenzné, ale dôkazy..." povedal v televízii, pričom sa snažil nevyzradiť detaily z vyšetrovania.

V dodávke nemeckého pedofila Christiana Bruecknera údajne našli dôkazy, ktoré svedčia o jeho vine.
Zdroj: Twitter

"Sme si istí, že zabil Madeleine McCann. Momentálne vám však nemôžem povedať bližšie informácie," povedal. "Môžete nám aspoň povedať, čo ste objavili v dodávke Bruecknera?" spýtala sa moderátorka. "Nie," povedal okamžite. "Ale niečo ste tam objavili, však?" naliehala. "To nepopieram, podrobnosti, žiaľ, nemôžem zverejniť, pretože podozrivý ešte nebol informovaný," ukončil.

Britský denník The Sun medzičasom informoval, že prelomovým dôkazom vo vyšetrovaní sú pravdepodobne vlákna z pyžama malej Madeleine, ktoré objavili v zadnej časti dodávky. Odsúdeného násilníka a pedofila Bruecknera označili nemeckí prokurátori za hlavného podozrivého už pred dvoma rokmi, pričom vyšetrovatelia tvrdili, že majú „konkrétne dôkazy“ o tom, že malá Maddie už nie je nažive.

Prečítajte si tiež: