Zástupcovia portálu Flightradar24, ktorý vizualizuje polohu lietadiel v reálnom čase a ďalšie informácie o letoch, v stredu uviedli, že lietadlo s rakvou kráľovnej sledovalo v reálnom čase na ich webstránke 4,79 milióna ľudí a ďalších 250.000 na ich oficiálnom kanáli na YouTube.

Lietadlo RAF C17 prevážajúce rakvu s telesnými pozostatkami zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. pristáva na letisku RAF Northolt v Londýne.
Zdroj: Kirsty Wigglesworth

Od prvej chvíle, ako lietadlo Boeing C17A Globemaster zaplo na edinburghskom letisku svoj transpondér a začalo vysielať informácie o svojej polohe, sa priebeh letu pokúšalo sledovať takmer šesť miliónov ľudí. Prevádzkovatelia portálu Flightradar24 ale konštatovali, že tento veľký počet ľudí spôsobil určité problémy s jeho fungovaním.

Príslušníci Kráľovských vzdušných síl (RAF) nesú rakvu s telesnými pozostatkami zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. do lietadla RAF C17 na letisku v škótskom Edinburghu.
Zdroj: Paul Ellis

Až doposiaľ bol najsledovanejším letom v histórii augustový let americkej predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej z Malajzie na Taiwan. Aspoň časť tohto sedemhodinového letu sledovalo 2,9 milióna ľudí.