Ktorá je lepšia? Aj keď obe limuzíny vyzerajú na prvý pohľad rovnako, v niektorých veciach sa poriadne líšia. Ako informuje britský denník Daily Mail, limuzína ruského vládcu, ktorá dostala prezývku Aurus Senat, je omnoho drahšia a zrejme aj bezpečnejšia, než tá Bidenova.

FOTO PUTINOVEJ LIMUZÍNY NÁJDETE V GALÉRII

Výroba beštie, ktorá drieme v garáži amerického prezidenta, stála približne 1,5 milióna dolárov. Výroba Putinovej limuzíny, ktorú možno prirovnať k malému tanku, stála údajne omnoho viac. Rovnako ako ostatné vládne tajomstvá, aj otázka jej ceny zostáva naďalej veľkou záhadou. Jedno z nich sa však vládnym predstaviteľom predsa len nepodarilo udržať.

Joe Biden, Vladimir Putin v Ženeve
Zdroj: TASR/AP

Aurus Senat dokáže svojho prezidenta ochrániť pod vodou a zabezpečiť mu rovnaký komfort ako na súši a oproti limuzíne Bidena je taktiež väčšia a ľahšia. Je dlhá takmer 7 metrov a váži 7,2 tony, zatiaľ čo limuzína amerického prezidenta váži až 9-tisíc kilogramov, čo je zhruba toľko čo menší kamión. Čo sa týka interiéru, v malom tanku Putina sa nachádzajú biele kožené sedačky, vo dverách je našitý ruský erb a na oknách sa nachádzajú malé závesy.

Biele kožné sedačky sú vyrobené špeciálne pre prezidenta a v prípade útoku sa sklopia samy od seba do takej polohy, aby prezidentovi poskytli čo najväčšiu ochranu. V prípade chemického útoku je interiér vybavený akýmsi špeciálnym odsávaním, ktoré zabráni vdychu jedovatých plynov. Veľké pancierové dvere sú odolné proti výbuchu bomby, ale aj pozemnej míny. Nuž zdá sa, že ruský prezident je pripravený na všetky scenáre a aj v prípade, že by jeho limuzína skončila hoci aj pod morským dnom, na záchranu by si počkal v kľude s vyloženými nohami.

Článok pokračuje na druhej strane >>>