„Večný vládca” Putin, ktorý len pred pár dňami podpísal zákon, ktorý mu umožňuje opäť kandidovať za prezidenta aj v nastávajúcich voľbách, je podľa 35 % opýtaných Rusov najsexi mužom v krajine. Paradoxom je, že za súčasného prezidenta hlasovalo v ankete viac mužov ako žien a to 18 percent. Putin tak predbehol aj ruského populárneho herca Dmitrija Nagijeva (54) a ďalšieho herca, iba 35-ročného Danila Valierieviča Kozlovskeho.

FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Za popularitu šéfa Kremľa môže dozaista aj jeho prezentácia. V Rusku každoročne vychádza kalendár s jeho fotografiami, na ktorých je znázornený ako dokonalý športovec a odvážny vládca, ktorého nič nezastaví. „Jasné, občas to preženieme,” povedal s úsmevom ešte v roku 2012 a potvrdil, že niektoré fotografie sú zinscenované, rovnako ako jeho hrdinské činy.

Jedným príkladom je aj jeho úspešný ponor na dno Čierneho mora, odkiaľ úplnou náhodou vytiahol dve stratené antické amfory. „Bolo to zinscenované, ale aspoň to ľudí priviedlo k štúdiu dejín,” obhajoval pred rokmi svoj hrdinský čin.

Prečítajte si aj: