Internet preto v posledných dňoch obleteli röntgenové snímky pľúc pacientov, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Zábery zdieľala texaská lekárka a chirurgička Brittany Bankhead-Kendall, ktorá pracuje na lekárskej fakulte v meste Lubbock.

Pozrite si porovnanie pľúc zdravého človeka, fajčiara a pacienta, ktorý sa vyliečil z covidu >>

„Pľúca po covide vyzerajú oveľa horšie než ktorékoľvek pľúca fajčiarov, aké som kedy videla,“ napísala Brittany na sociálne siete, pričom ju následne citovalo viacero médií, vrátane portálu BoredPanda. Od marca 2019 jej „pod rukami prešli“ tisíce prípadov ľudí nakazených koronavírusom.

Texaská lekárka Brittany Bankhead-Kendall pociťovala po očkovaní proti korone nevoľnosť, no aj tak to vraj stopercentne stálo za to, lebo dôsledky koronavírusu sú podľa nej „oveľa, oveľa horšie“´.
Zdroj: Twitter

Aby čo najlepšie demonštrovala ničivý účinok, aký má covid na pľúca, prirovnala fotky pľúc pacientov k zdravému orgánu a aj takému, ktorý je poškodený fajčením. Rozdiel je očividný už na prvý pohľad: zatiaľ čo zdravé pľúca majú dostatok miesta na veľké množstvo vzduchu (veľká čierna plocha), na pľúcach fajčiara vidno, že sú akoby „zahmlené“, čo nasvedčuje ich zjazveniu.

Anketa
Aký máte postoj k očkovaniu proti koronavírusu?

Aj to je však nič oproti pľúcam človeka po covide – orgán je takmer úplne biely, zničený. „Všetci sa zaoberajú len úmrtnosťou. Je to hrozné, ja viem, ale obrovským problém budú aj ľudia, ktorí koronu prekonali,“ myslí si lekárka. „Stretla som veľa pacientov, ktorí hovorili, že im nič nie je, no keď som im spravila röntgen, mali veľmi zlé pľúca. To znamená, že aj keď sa teraz cítia OK, v budúcnosti sa to môže zmeniť...“

„Neexistuje žiadny dlhotrvajúci účinok vakcíny, ktorý by mohol byť taký zlý, ako dlhotrvajúce účinky covidu,“ uzatvorila Brittany.

Pozrite si aj: