FOTO z márnice v galérii >>>

Krásna Marilyn si získala nejedno mužské srdce. Aj napriek svojej kráse a obrovskému sex-appealu, ktorý sa preniesol na každého, na koho sa len pozrela, si svojho princa na bielom koni nenašla. Krutým faktom však zostáva, že jej krása jej nebola len na úžitok, ale mnohokrát aj na príťaž. Už v 11 rokoch sa stala obeťou znásilnenia. Po nepríjemnom zážitku bojovala s touto traumou už dokonca života...

Marilyn Monroe 1954
Marilyn Monroe 1954
Zdroj: MATTY ZIMMERMAN

Románik s prezidentom

Marilyn vedela veľmi dobre, že je široko ďaleko najkrajšou ženou všade tam, kde sa ukáže. Románik mala aj s bývalým americkým prezidentom J. F. Kennedym († 46), ktorý bol v tom čase ženatý. Okrem toho bola trikrát vydatá, no ani jedno z manželstiev krásnej herečke nevyšlo. Smútok mnohokrát zapíjala alkoholom alebo drogami. V osudnú noc sa mala krásna Marilyn predávkovať. No je to skutočne pravda?

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Zdroj: Profimedia

Bola to vražda?

Thomas Noguchi, obhliadajúci lekár tela, potvrdil, že sa Marilyn predávkovala práškami na spanie, ktoré zapíjala šampanským. V krvi jej vraj namerali 25 mg barbiturátov. Po takejto dávke by mala krásna Marilyn umrieť v kŕčoch. Keď ju našli, ležala nehybne na posteli a po kŕčoch neboli na jej tele žiadne stopy. Okrem toho však mala na krku čerstvé modriny a posledný, kto mal krásnu herečku vidieť, bol podľa upratovačky politik Robert Kennedy († 42).

Marilyn Monroe (†36) odvážajú do márnice.
Marilyn Monroe (†36) odvážajú do márnice.
Zdroj: Profimedia

Marilyn sa mala v posledných dňoch svojho života vyhrážať jeho bratovi, J. F. Kennedymu († 46), že o ich zakázanom vzťahu prehovorí... Má v jej smrti v konečnom dôsledku prsty aj jeho mladší brat? To sa už zrejme nikdy nedozvieme.

Zo životopisu Marilyn Monroe:
  • narodila sa 1. júna 1926 v Los Angeles
  • jej pôvodné meno bolo Norma Jeane Mortensonová
  • bola 3-krát vydatá
  • najznámejšie filmy: Zboristky (1948), Asfaltová džungľa (1949), Neobťažuj sa klopaním (1952), Niagara (1953), Páni majú radšej blondínky (1953), Slamený vdovec (1955), Princ a tanečnica (1957), Niekto to rád horúce (1959), Mustangy (1961)
  • zomrela 5. augusta 1962 v Los Angeles

Viac na Pluska.sk: