Svätý Otec sa z bratislavského letiska vrátil rovno do Ríma, na jeho návštevu u nás ale budú Slováci spomínať ešte dlho. Úctyhodný a skromný František skrátka dokáže chytiť ľudí za srdce už len tým, ako neustále dokazuje, že si na luxus nepotrpí. Vo Vatikáne nebýva v okázalej rezidencii, na ktorú má právo, neužíva si drahé jedlo ani iné rozmary.

FOTOreportáž: Návšteva pápeža Františka na Slovensku, ako to vyzeralo na Luníku IX? >>

Dokonca aj hodinky, ktoré nosí, sú podľa stránky Dr. Hodinár úplne jednoduché.

„Quartzové (na batériu) japonské hodinky Casio za 14 Eur. Púzdro z plastu a ocele. V čiernej farbe s viditeľnými číslicami na ciferníku, aj pre ľudí so slabším zrakom,“ analyzovala stránka pápežský náramkový doplnok, ktorý mal Svätý Otec na ruke aj počas pobytu na Slovensku. FOTO pápežových hodiniek nájdete v galérii.

Naši politici by si mohli brať príklad

Samozrejme, už úplne „iná káva“ sa varí u našich zákonodarcov. Dr. Hodinár napríklad pred niekoľkými týždňami upozornil na hodinky ministra vnútra Romana Mikulca z OĽaNO. Nakoniec sa síce ukázalo, išlo len o podstatne lacnejšiu repliku 7-tisícových hodiniek, no za skutočne drahými doplnkami u našich politikov nemusíme chodiť ďaleko. Exemplárnym príkladom je expremiér Robert Fico a jeho hodinky za tisíce a tisíce eur. A keby len jedny...

Prečítajte si aj: