Africký míliardár a vynálezca Musk je však z iného cesta ako väčšina ľudí. Okrem Tesly vlastní aj spoločnosť SpaceX, ktorej vesmírna loď Crew Dragon sa počas víkendu úspešne vrátila z dvojmesačnej misie na ISS. Elon je tak o krôčik ďalej k svojmu celoživotnému snu – presťahovať sa na Mars.

Úspešné pristátie astronautov Behnkena a Hurleyho vo vodách Atlantiku znamená, že modul Crew Dragon a nosná raketa Falcon 9 fungujú a sú bezpečné. Éra komerčných letov do vesmíru sa začína a cesta okolo sveta už nebude trvať 80 dní – budete ju totiž môcť absolvovať na orbite Zeme. Len výhľad na pamiatky asi nebude taký skvelý.

Každopádne, tento životný úspech už Elonovi nikto nevezme – ibaže by ho vyhlásili za mentálne nestabilného. Musk totiž nedávno oznámil, že nechce vlastniť žiadny majetok a všetko chce predať, nehovoriac o tom, že vlastnú dcéru pomenoval „X AE A-XII.“ Najnovšie šokoval vyhlásením, že pyramídy v Egypte nepostavili ľudia, ale ufóni. Káhira na to reagovala diplomaticky: pozvala ho, aby tento div sveta navštívil a presvedčil sa o tom, že ide len o bláznivú konšpiráciu.

Elon Musk je presvedčený o tom, že pyramídy v Egypte postavili mimozemšťania.
Elon Musk je presvedčený o tom, že pyramídy v Egypte postavili mimozemšťania.
Zdroj: Twitter