Podľa informácii zomreli pri nehode aj ďalší štyria ľudia. Jedna osoba bola vo vážnom stave prevezená do nemocnice v meste Anchorage. Podľa českého Deníka N ide o fotografa a bývalého majstra ČR v snowboardingu Davida Horvátha, ktorý Kellnera a jeho dcéru Annu často fotil. Kellner († 56) vlastnil skupinu PPF a aj televízie Markíza a Nova. Medzi obeťami sú okrem Kellnera aj ďalší Čech Benjamin Larochaix (50), a tiež traja Američania Gregory Harms (52), Sean McMannany (38) a pilot Zachary Russel (33), informovala v nedeľu aljašská polícia. Ten údajne viezol posádku z chaty priamo na lyžovačku. 

FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Kellner zbohatol začiatkom 90-ych rokov predajom kancelárskych pomôcok. Podľa informácií českého portálu Aktuálně po skončení štúdia na pražskej VŠE pracoval ako referent v podniku zahraničného obchodu. V roku 1991 potom založil spolu s Milanom Maděryčom a Milanom Vinklerom Prvý privatizačný fond, teda PPF. Jeho majetok vyčíslili na 8,6 miliardy eur.

Podľa medializovaných informácií bol Kellner fanúšikom tzv. heli lyžovania, pri ktorom lyžiari využijú dopravu vrtuľníkom a dostanú sa na miesta, kde by sa bežní ľudia nedostali. Podľa AP sa nešťastie stalo počas letu na ľadovec Knik východne od Anchorage, ktorý sa chystala skupina zlyžovať. Americký denník Nytimes uvádza, že Kellner s posádkou mierili lyžovať mimo zjazdovky, čo bolo dôvodom, prečo využili vrtuľník. Podľa aljašskej polície už boli informovaní aj pozostalí obetí. „Sú to zdrvujúce správy pre nás a rodiny pozostalých. Za 17 rokov je to prvý raz, čo musíme čeliť takejto tragédií," vyjadrilo sa stredisko Tordrillo Mountain Lodge. Príčina nehody je podľa agentúry nateraz predmetom vyšetrovania. 

Pri nehode vrtuľníka na Aljaške zomrel najbohatší Čech Petr Kellner.
Zdroj: Instagram

SLEDOVALI SME ONLINE:

16:00 Skupina PFF pridala na sociálnu sieť Twitter fotografiu so slovami: " Sme PFF".

„Skupina PPF oznamuje, že riadením všetkých aktivít v skupine namiesto zosnulého Petra Kellnera bol dnes poverený jeden z akcionárov, pán Ladislav Bartoníček,“ uviedla skupina v tlačovej správe.

14:48 Nehodu prežil podľa českého Deníka N fotograf a bývalý majster ČR v snowboardingu David Horváth, ktorý Kellnera a jeho dcéru Annu často fotil. (tasr)

Fotograf a bývalý majster ČR v snowboardingu David Horváth.
Zdroj: Profimedia

13:46 Úprimnú sústrasť celej rodine Petra Kellnera vyjadrili viacerí českí politici vrátane premiéra Andreja Babiša a prezidenta Miloša Zemana. "Neuveriteľná tragédia. Je mi to veľmi ľúto," napísal na Twitteri Babiš. Hovorca prezidenta ČR Jiří Ovčáček podľa portálu Novinky.cz uviedol, že Zeman si Kellnera veľmi vážil pre jeho úspechy v podnikaní a je mu ľúto, že tragicky zahynul. (tasr)

13:28 Miesto havárie sa podľa miestneho média ADN nachádza 33 kilometrov juhovýchodne od mesta Palmer. „Helikoptéra sa zrútila v oblasti veľmi strmého zasneženého terénu, asi 5 000 až 6 000 stôp... na severnej strane rieky Knik," uviedol Clint Johnson, šéf kancelárie NTSB.

13:00 Podľa dostupných informácii bol Petr Kellner druhýkrát ženatý a mal štyri deti. Jedným z nich je aj úspešná česká parkúrová jazdkyňa Anna Kellnerová.

Jeho dcéra je úspešná česká parkúrová jazdkyňa Anna Kellnerová.
Zdroj: Instagram

12:00 Petr Kellner sa narodil 20. mája 1964 v Českej Lípe. Mladosť prežil v Liberci, kde aj ukončil Strednú ekonomickú školu. Po absolvovaní Vysokej školy ekonomickej v Prahe, odbor ekonomika priemyslu, začal pracovať ako referent odbytu v podniku zahraničného obchodu Strojimport a neskôr ako asistent produkcie vo Filmových štúdiách Barrandov.

11:00 Športový komentátor Tomáš Richtr zdieľal na sociálnej sieti Twitter fotografiu stroja, v ktorom tragicky zahynul Peter Kellner.

10:30 Úmrtie Petra Kellnera potvrdila aj skupina PPF.

10:15 Petr Kellner bol v prvom rade podnikateľ, no známy bol aj pre kvôli ďalším aktivitám. Spolu so svojou manželkou Renátou založil v roku 2002 Nadáciu Educa, s cieľom podporovať vzdelávanie detí a mladých ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia.

10:00 "Zatiaľ čo sa jeho pracovný život niesol v znamení neuveriteľnej pracovitosti a kreativity, jeho súkromný život patril jeho rodine a deťom. Pohreb preto prebehne v úzkom rodinnom kruhu. Prosíme všetkých, predovšetkým médiá, aby v túto ťažkú chvíľu rešpektovali súkromie rodiny pána Petra Kellnera," uviedla jeho hovorkyňa Tkadlecová. Informuje český denník Blesk

9:30 "Aljašská národná garda a dobrovoľníci z Aljašskej horskej záchrannej služby v sobotu vyprostili 5 obetí pádu helikoptéry neďaleko ľadovca Knik. Haváriu prežil jeden pasažier, ktorý je napriek vážnym zraneniam v stabilizovanom stave. Helikoptéru Airbus AS350B3 vlastnila spoločnosť Spoloy Helicopters," znie vyjadrenie aljašských úradov. 

9.00 Počas nehody prišiel o život aj Čech, Benjamin Larochaix (†50).

Počas nehody prišiel o život aj ďalší Čech, Benjamin Larochaix (†50).
Zdroj: Instagram/Benjamin Larochaix
Počas nehody prišiel o život aj ďalší Čech, Benjamin Larochaix (†50).
Zdroj: Instagram/Benjamin Larochaix

8.30 K obrovskej tragédii sa vyjadril aj český premiér Andrej Babiš. 

8.00 Aljašská záchranná služba dostala správu o zmiznutí vrtuľníka v sobotu o 22.00 h tamojšieho času.

7.30 K tragickej nehode došlo v blízkosti ľadovca Knik východne od Anchorage, ktorý sa chystala skupina zlyžovať. 

K tragickej nehode došlo v blízkosti ľadovca Knik.
Zdroj: Twitter

7.05 Petr Kellner využil adrenalínové služby rezortu Tordrillo Mountain Lodge. Týždenný balíček aj s letom na ľadovec stojí v prepočte 12 740 eur. 

6.55 Smutná správa zo zahraničia! Pri nehode vrtuľníka na Aljaške zomrel najbohatší Čech Petr Kellner. V nedeľu o tom informovala agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať: