V Horskom parku na Drotárskej ulici našli mŕtve telo bývalého politika Ivana Mjartana, ktorý bol dlhé roky považovaný za pravú ruku Vladimíra Mečiara.

Jeho telo našiel v pondelok (8.4.) člen najbližšej rodiny. Ako prvé o tom informovali noviny.sk.

Na miesto, kde našli mŕtve telo expolitika Ivana Mjartana dorazil aj pohrebné auto.
Na miesto, kde našli mŕtve telo expolitika Ivana Mjartana dorazil aj pohrebné auto.
Zdroj: Matej Jankovič

"Dnes v čase krátko pred 13:30 h prijali oznámenie, o náleze tela muža bez známok života v priestoroch jedného z bytov na ulici Drotárska cesta v Bratislave. Oznámenie hliadka Policajného zboru preverila a jeho hodnovernosť potvrdila," uviedla pre Plus JEDEN DEŇ policajná hovorkyňa Veronika Slamková. Podľa našich informácií z prostredia polície zomrel počas spánku.

"Na miesto bol privolaný ohliadajúci lekár, ktorý vylúčil cudzie zavinenie a pre zistenie presných príčin smrti bola nariadená pitva. Prípadom sa v súčasnosti zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I," dodala.

Na miesto, kde našli mŕtve telo expolitika Ivana Mjartana dorazil aj súdny lekár.
Na miesto, kde našli mŕtve telo expolitika Ivana Mjartana dorazil aj súdny lekár.
Zdroj: Dávid Duducz

V poslednom čase sa však netešil dobrému zdraviu. Mjartan, niekdajšia Mečiarova pravá ruka, si pred pár týždňami pri rozhovore pre PLUS 7 DNÍ zakrýval svoj zničený chrup rukou, na ktorej mal zlomené prsty. „Stál som pri svojom otvorenom aute na parkovisku a jedna pani do mňa narazila,“ opisoval vtedy incident, ktorý sa odohral pred jedným z bratislavských nákupných centier. Preto musel denne chodiť na injekcie do oboch strán sánky, jedlo prijímal len cez slamku, pre zlomené prsty sa nemohol ani holiť či esemeskovať.

Poznáme detaily Paškovho pohrebu. Rodina nechce sedieť so smerákmi za jedným stolom!

Ivan Mjartan vtedy povedal, že práve táto nehoda ho odstrihla od verejného života. „Chodím na týždňovky do Prahy, kde je podstata mojej práce. A teraz je moje auto nepojazdné, musí sa opraviť. Môj chrup je nepojazdný. Museli mi ,zadrôtovať‘ sánku, a keďže nemôžem jesť, nasadili mi výživové infúzie. Nemôžem ani hovoriť,“ sťažoval sa vtedy na svoj stav bývalý politik.

Paška († 60) sa mal dnes podrobiť operačnému zákroku: Namiesto neho však bude pohreb!

Meno Ivana Mjartana sa prvýkrát začalo skloňovať počas vlády Jána Čarnogurského. Vtedy Mjartan šéfoval Slovenskému rozhlasu. Po tom, čo sa prevalilo, že by mal byť na kandidátke HZDS, sa z rádia musel porúčať. „V praktickej politike HZDS som bol vlastne len ako poslanec Federálneho zhromaždenia ČSFR od septembra 1992 do januára 1993, potom som bol päť a pol roka diplomatom a už len tri mesiace v HZDS pred voľbami 1998,“ vysvetľoval pred rokmi. Neskôr roky pôsobil ako slovenský veľvyslanec v Prahe, neúspešne sa uchádzal aj o prezidentské kreslo.

  • Bol pravou rukou Mečiara a najsexi politikom, dnes ho našli mŕtveho v jeho byte!

Bývalý Mečiarov človek začínal ako štátny tajomník na ministerstve kultúry, dlhé roky pôsobil v Prahe ako veľvyslanec a v roku 1999 neúspešne kandidoval na post prezidenta.

Prečítajte si tiež: