V eurovoľbách sa presadili štyria súčasní poslanci parlamentu. Sú nimi Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS), Eugen Jurzyca (SaS), Milan Uhrík (ĽSNS) a Miroslav Číž. Práve náhradník posledného menovaného poslanca vzbudzuje veľkú pozornosť. Mal by ním byť Jasaň. Ten bol totiž spomínaný v poslednom článku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27). Po jeho vražde vyšlo najavo, že Jasaň mal kontakty na Vadalu.

Jasaň kedysi vlastnil firmu Prodest, ktorú prebral jeho syn. Potom ju predali Vadalovi. Na otázku Plus JEDEN DEŇ z marca 2018 či vedel, komu ju predávajú, odpovedal bez váhania: "Áno, samozrejme, že som to vedel." Tvrdí, že ich zoznámil jeden kamarát. "Bolo to tesne predtým, ako Trošková ku mne nastúpila za asistentku," konštatuje o prvom kontakte s Vadalom Jasaň s tým, že sa s ním stretol približne 5-krát.

Vadala bol už v tom čase podozrivý z prepojenia na kalábrijskú mafiu Ndrangheta. V minulosti mal spoločnú firmu s Máriou Troškvou. S ňou mal údajne aj milenecký vzťah. Práve od Vadalu prešla Trošková robiť asistentku vtedajšiemu poslancovi Smeru Jasaňovi. Ten sa napokon stal šéfom bezpečnosti štátu na Úrade vlády a Trošková hlavnou štátnou radkyňou vtedajšieho premiéra a teraz poslanca Roberta Fica. Jasaň sa v minulosti vyjadril, že mu bolo ľúto, keď Trošková prešla k premiérovi Ficovi.

Po vražde Kuciaka (†27) a tlaku verejnosti musela tak Trošková, ako aj Jasaň abdikovať na svoje funkcie.