Všetko sa to začalo stand up comedy, teda vystúpeniami na javisku, kde mladé žieňa vtipnými príhodami zabávalo publikum. Evelyn ju zvládla bravúrne. Lenže neskôr mladá slečna zistila, že stand up už nie je to pravé orechové a rozhodla sa svoj talent a podrezaný jazyk využiť inak.

Začala nakrúcať videá, v ktorých sa vkladá do rolí „typických“ Sloveniek a humorne opisuje situácie z bežného života. Videá si môžete pozrieť na Facebooku, kde má Evelyn svoj profil. Kto Eva Kramerová alias Evelyn v skutočnosti je a čomu všetkému sa venuje, prezradila v exkluzívnom rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Ako ste sa začali venovať stand up comedy?

– Začala som sa jej venovať pred piatimi rokmi, ako vysokoškoláčka. Niekoľko rokov som žila v Amerike, kde stand up fičalo. Potom to prišlo k nám ako novinka. V tom čase som hrala rolu „Evelyn“, teda hlúpej blondíny v divadle. Kamarátke napadlo, nech vyskúšam stand up na tzv. open micu (teda večere pre neprofesionálnych komikov) v jednom bratislavskom podniku. Tam som mala svoje prvé vystúpenie.

Od stand up ste prešli k videám, ktoré sa šíria po Facebooku. Tam máte vlastnú fanúšikovskú stránku. Čo vás k videám priviedlo?

– Prišlo to prirodzene, už ma stand up tak nebavil. Videá ma bavia, pretože ich môžem natočiť ihneď, ako mi niečo napadne, a viem ich aj hneď zavesiť na internet. Je to vec, ktorá ma napĺňa.

Čo všetko vás inšpiruje?

– Veľmi si všímam ľudí okolo seba, doslova ich skenujem, v električke, v aute, na ulici. Moja inšpirácia je práve v nich. Som z Oravy a tam je veľmi veľa inšpirácie, ako napríklad prostý ľud. Evelyn je zasa paródiou na hlúpe dievča z Bratislavy, takže keď počujem konverzáciu takýchto ‚kočiek‘ napríklad v autobuse, hneď si ju zapisujem a toto je moja inšpirácia. Všade, kam prídem, je jej veľa.

Okrem Evelyn máte vtipné videá pod názvom Sexi a v pohode a pani Gitka. Čím sú tie typické?

– Sexi a v pohode je paródia na moderátorky a moderátorov našich televízií, na ich prehnanú intonáciu a neprirodzenú reč. Na základnej škole sme sa takto v rámci zábavy rozprávali so spolužiakmi. Gita je moja obľúbená vec. Parodujem 50-ročnú paniu, ktorá má muža alkoholika, je utrápená životom, furt iba platí inkaso a nič viac nerobí. Na Gitku mám inšpiráciu od susedy z Oravy, ale používam východniarsky prízvuk.

Mávate ešte trému? Ako ju prekonávate?

– Veľkú. (smiech). Veľmi sa hanbím, aj keď točím video. Málokto ma pri tom môže vidieť, preto si ich väčšinou točím sama, s výnimkou Sexi a v pohode, kde je nevyhnutné, aby ma niekto točil, aby bolo vidno celú postavu. Som síce extrovert, ale mám aj introvertnú časť, robím to však nielen pre seba, ale najmä pre ľudí, ktorí na moje videá čakajú, a robím to, čo ma baví. To je mojím receptom na prekonanie trémy.

Kde všade vás mohli vaši fanúšikovia vidieť?

– Okrem stand up som účinkovala v dvoch študentských filmoch, v jednom som hrala vedľajšiu a v druhom hlavnú rolu. Účinkovala som aj v jednej kampani proti šikane na internete, páčila sa mi táto myšlienka, pretože viem, že to nie je nič príjemné a nemalo by sa to diať.

Čo rada robíte, keď nezabávate ľudí?

– Baví ma tisíc vecí, ale pri žiadnej dlho nevydržím. Rada čítam, cestujem, hrám šach a flákam sa s kamarátmi (smiech). Som spoločenský človek a baví ma žiť pre prítomný moment.

Máte priateľa?

– Áno, mám nového priateľa. Ten ma v mojej tvorbe veľmi podporuje a má z toho radosť. Napríklad video s kunami z Chorvátska doslova žerie a povedal, že bude mať veľký úspech. A mal pravdu!

Čo je to za blondínku?

Meno: Eva Kramerová
Umelecké mená: Evelyn, Gitka
Pochádza: z oravskej obce Vyšný Kubín, kde sa narodil aj Pavol Országh Hviezdoslav a Margita Figuli
Súčasné bydlisko: Bratislava
Vek: 24 rokov
Čo robí: študuje odbor mediálna a marketingová komunikácia na súkromnej vysokej škole v Bratislave