Marček začal s vyšetrovateľmi spolupracovať v apríli 2019. Do vtedy sa pracovalo s verziou, že vykonávateľom vraždy bol jeho bratranec Tomáš Szabó a Marček ho mal na miesto činu do Veľkej Mače priviesť. Antropologička Oľga Petrusová pred súdom vypovedala, kto je na kamerových záznamoch z Veľkej Mače počas toho, ako si údajní vrahovia obzerali niektoré dni pred vraždou miesto činu, a kto je na záznamoch v deň vraždy. Počas výpovede povedala, že na záznamoch je tá istá osoba, no s určitosťou nevedela povedať, kto ňou je. Tvnoviny.sk dokonca zachytili, že Petrusová došla k záveru, že osoba zo záznamov sa viac podobá na Szabóa, ako na Marčeka.

Po pondelkovom pojednávaní sa Šátek pozastavoval nad viacerými nezrovnalosťami. „Marček ´nezabudol´ na to, že po streľbe si zobral z miesta činu jednu z vystrelených nábojníc. Ale Marček „zabudol“ na to, ako to bolo s dvomi výstrelmi v hrudi Kuciaka, keď vo výpovedi tvrdil, že najprv na Jána vystrelil raz, potom zastrelil Martinu, a keď sa vracal k dverám, tak vystrelil do hlavy Jána ešte ´ranu istoty´.“ Ako je známe, žiada strelná rana sa v hlave nebohého novinára nenašla.

„Znalecký posudok je v podstatných častiach v zhode s výpoveďou Marčeka. Nezrovnalosti v jeho výpovedi sú kvôli adrenalínu počas vykonania vraždy, preto si nemusí pamätať všetko," povedal počas pojednávania obhajca Roman Kvasnica. Šátek oponuje: „Dnešným výsluchom znalcov z odboru súdneho lekárstva sa značne naštrbila dôvera v pravdivosť priznania sa Marčeka, keďže zadovážené dôkazy v konfrontácii s jeho výpoveďou sú v diametrálnom protiklade.“

Obvinený Miroslav Marček (v strede) ukazoval, ako sa podľa neho odohrala likvidácia novinára a jeho snúbenice.
Obvinený Miroslav Marček (v strede) ukazoval, ako sa podľa neho odohrala likvidácia novinára a jeho snúbenice.
Zdroj: MATEJ KALINA