Vstávať ráno a už o 6:00 byť na súde. Taký život si svojim konaním zabezpečil obžalovaný z falšovania zmeniek a z vraždy mladej dvojice snúbencov. Obvinený je aj v množstve ďalších prípadov. Napríklad pre zločin poškodzovania veriteľa formou spolupáchateľstva golfového areálu v Báči, z machinácií s nehnuteľnosťami na Donovaloch, a iných. Všetko dôležité o jeho kauzách nájdete tu.

Kočner býva na súd privážaný okolo 6:00 a odvážaný niekedy až okolo 20:30. Pri tom všetkom musí mať väzeň zabezpečenú stravu vrátane raňajok a večere, a tiež neprerušovaný 8-hodinový spánok. To by sa stíhalo veľmi ťažko, ak by museli Kočnera denne dovážať a odvážať z Nitry, kde má byť obžalovaný aktuálne vo väzbe. Na dlhej ceste sa môžu vyskytnúť aj havárie. Dá sa preto predpokladať, že Kočner strávi najbližší týždeň v bratislavskej väznici.

V piatok si ale "odfúkne," nakoľko sa pred súdom nebude musieť brániť. Vypovedať by mal totiž v kauze objednávky vraždy Sylvie Volzovej, z ktorej je obžalovaný Pavol Rusko. Z prípravy vraždy Volzovej sú obžalovaní aj Róbert Lališ alias Kýbel, Miloš Kaštan a niekdajší bos bosov Mikuláš Černák. Všetci traja si odpykávajú tresty za účasti na množstve iných vrážd.

Bývalý riaditeľ Markízy Pavol Rusko je obžalovaný z údajnej objednávky vraždy jeho vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.
Bývalý riaditeľ Markízy Pavol Rusko je obžalovaný z údajnej objednávky vraždy jeho vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.
Zdroj: archív

Kočner je v prípade objednávky vraždy Volzovej predvolaný ako svedok. Prípad má na starosti Okresný súd Bratislava II., no práve vďaka Kočnerovej účasti sa bude pojednávať pre Kočnera v dobre známom prostredí Ústavu na výkon väzby a výkon trestu Bratislava. Práve tu sa totiž uskutočnilo množstvo pojednávaní v kauze zmenky, v ktorej sú obžalovaní Kočner s Ruskom a obvinený Štefan Agh. Ten je ale vyčlenený na samostatné konanie. V prípade obžalôb Ruska s Kočnerom figuruje iba ako svedok.

Mohlo by vás zaujímať: