Fico šéfovi OĽaNO najskôr pripomenul jeho slová z roku 2017, keď Matovič povedal, že prídu dni zúčtovania: „Páni Matovič a Heger, dni zúčtovania prídu po predčasných voľbách, lebo obaja ste zapletení do otrasných vecí.“

Trojnásobný premiér použil ako prvý dôkaz sms komunikáciu Petrova, ktorý je obvinený v rôznych kauzách. Ten vraj niekomu krátko po voľbách 2020 napísal, že má USB kľúč s vecami, ktoré robil v rokoch 2014 a 2015. Konkrétne ide o optimalizáciu daní firmy Matovičovej ženy za 11,3. Fico sa domnieva, že ide o 11,3 milióna eur. „Komunikácia potvrdzuje, že Petrov bol v priamom kontakte s Matovičom a jeho manželkou a bol presvedčený, že sa mu nemôže nič stať za jeho trestné veci, lebo pomáhal Matovičovi v inej trestnej činnosti a veril, že ho preto bude kryť,“ povedal Fico s tým, že sa to aj stalo, lebo Petrov je stál na slobode.

Ešte závažnejšie sa môžu javiť zvukové nahrávky, ktoré líder Smeru pustil. Na jednej z nich Petrov hovorí, že sa k optimalizácii daní priznáva. Operatívny policajt menom Kotek mal v inom hovore povedať, že Petrov na tom dobre zarobil. Fico pustil aj nahrávku, kde Petrov hovorí, ako zosúladil výpovede obvinených osôb, a že na ňom stojí celá kauza Očistec, Judáš a ďalšie. „Počuli ste nahrávku, kde sa priznal, že zmanipuloval výpovede,“ povedal Kaliňák.

Matovič už pred voľbami 2020 založil zločineckú skupinu. Spolupracoval v nej s Bernardom Slobodníkom, Petrom Petrovom a pravdepodobne aj s Ľudovítom Makóom. Po roku 2020 im mohol z pozície premiéra za túto spoluprácu garantovať beztrestnosť. A stále sa mu to darí. Slobodník, Petrov a Makó toho napáchali veľa a stále sú na slobode,“ dodal Fico s tým, že optimalizácia daní je v tomto prípade daňový podvod.

Smeráci nenechali nitku suchú ani na Hegerovi. Ten sa vraj zaplietol s inou partiou. Makó mal podľa Fica vydierať Hegerovho kamaráta Kaňku, ktorý bol šéfom Tiposu. Údajne od neho chcel, aby predal firmu Oliva Oszkárovi Világimu. „Potom, ako o tom začal hovoriť šéf operatívcov Kalavský došlo k stretnutiu medzi Kaňkom, Hegerom a Kalavským. Bolo to v Tipose. Na druhý deň vykopli Kalavskému dvere a zadržali ho. Do čoho všetkého je Heger namočený? Je Heger tajný spolumajiteľ spoločnosti Oliva?“ zauvažoval Fico.

Pozrite si v galérii, ako sa správali Kaliňák s Ficom, keď ich mali v rukách policajti.

Prečítajte si tiež: