V sobotu 5.10.2019 ohlásil Richard Sulík novú volebnú kandidátku strany SaS, no na veľké všeobecné prekvapenie na listine chýbali mená mnohých kľúčových členov strany vrátane Ľubomíra Galka (51) či Natálie Blahovej (45).

Hoci je Nicholsonová dlhoročnou kritičkou predsedu strany Richarda Sulíka tentokrát sa rozhodla stáť pri ňom a podľa vlastných slov sa proti intrigám Ľubomíra Galka jednoducho postaviť musela.

Na snímke je Richard Sulík predseda strany a Lucia Ďuriš Nicholsonová na tlačovej konferencii v Bratislave.
Na snímke je Richard Sulík predseda strany a Lucia Ďuriš Nicholsonová na tlačovej konferencii v Bratislave.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Vo veľkom rozhovore pre DenníkN uviedla, že hoci sa Galko tváril, ako Sulíkov najbližší človek v skutočnosti sa pokúšal o prevrat a systematicky odstavoval tých členov SaS, ktorý mu nešli po ruke.

Mnohých straníkov vraj urazil aj samotný názov platformy „Zdravé jadro“ ktoré sa okolo Galka sformovalo: „Bez toho, že by z toho niečo mali, sa naši členovia bijú za stranu v regiónoch a potom príde niekto, kto povie, že on je to „demokratické jadro“ strany? A tí naši členovia sú potom čo? Nič? Oni sa nepočítajú? To mnohých veľmi urazilo, podobne ako stránka tejto platformy na Facebooku.” - uviedla Nicholsonová.

 

Na facebookovej stránke sa „demokratického jadra“ sa malo navyše objaviť viac, ako 20 statusov, ktoré stranu SaS doslova znevažovali, pričom azda najviac sa mal Richarda Sulíka dotknúť komentár vylúčenej Blahovej, ktorá SaS-ku označila za chorú a nebezpečnú stranu.

Dcéra v kampani: Mladšia Lucia naťahovala na bilborde otcovi uši.
Dcéra v kampani: Mladšia Lucia naťahovala na bilborde otcovi uši.
Zdroj: Archív

Blahová však mala vo svojich vyhláseniach útočiť aj na Nicholsonovú, ktorej poslala pomerne hrubý odkaz: „Lucia, ty si veľmi hnusné stvorenie, už dávno som ti chcela povedať.“

Ďalej Nicholsonová rozpráva o tom, že Galko sa ju mal pokúšať odstaviť zo strany už od roku 2016, pričom ju pravidelne nepúšťal na tlačové konferencie s poznámkou “že ho nezaujíma, že je podpredsedníčka parlamentu, lebo v SaSke neznamenám nič.” V rozhovore spomína aj Jozefa Rajtára, ktorý si podľa jej názoru pustil až nebezpečne blízko k telu bývalého agenta SIS, Pavla Forischa s ktorým sa ešte v roku 2016 mala stretnúť osobne aj ona.

Počas krátkeho stretnutia jej mal údajne Forisch s ďalším mužom priniesť štós materiálov, týkajúcich sa Kočnerovej podnikateľskej činnosti. Bol vraj veľmi nepríjemný, vyvíjal na ňu nátlak a tak sa rozhodla odísť: “Po odchode jeden z nich za mnou vybehol s taškou plnou detských hračiek, ktoré vraj uháčkovala jeho žena pre moje dieťa. To bola absurdná bodka celého stretnutia.”

POKRAČOVANIE NÁJDETE NA DRUHEJ STRANE