V televízii vystupoval Matovič sám, zástupcovia Smeru odmietli prísť s ním debatovať. Matovič tvrdí, že sa ho boja: „Vždy sú nešťastní, aj keď sa hlásim do diskusie v parlamente.“

Vtedy vraj „bučia“, aby ho vyrušili a aby zabudol, čo chce povedať. Hovorkyňa Smeru Silvia Glendová však voľnú stoličku v štúdiu vysvetlila inak. „Nepovažujeme pána Matoviča za relevantného na diskusiu s predstaviteľmi Smeru,“ povedala nám.

Je veľmi citlivý

Okrem vyhlásenia, že pokiaľ pôjde o dobré veci, nemá problém hlasovať s opozíciou, šokoval moderátorku relácie aj tým, že sa priznal k plaču, keď mu otec zjedol pri nedeľnom obede kožku z kuraťa.

„Ako dospelý som sa rozplakal vtedy, keď mi oco, ktorý už 13 rokov nie je medzi nami, pri nedeľňajšom obede zobral opečenú kožu z kuraťa a že, či si ju môže zobrať a zjesť. A ja jasné, ale veril som, že mi ju nezje, ale on mi ju zjedol a mne začali tiecť takto veľké slzy a neudržal som emócie, no a čo?“

Priznanie z neho vyšlo potom ako verejnosť presviedčal, že je citlivou osobou.

Slzy mu vraj takmer z očí vyhŕkli aj pri rozhovore s premiérkou Radičovou, keď s ňou hovoril o podpore vládneho programu a ona sa Obyčajných ľudí nezastala. Radšej sa jej vraj preto ani nepozeral do očí.

Matovič plakal nad kožkou z kuraťa
 
Nový voz: Do televízie sa Matovič doviezol na novej Alfe Romeo, kúpil ju vraj v bazári za 12 200 eur.
Foto: JÚLIUS DUBRAVAY

O čom hovoril

Nepodporia zvýšenie DPH?

Obyčajný človek pripúšťa, že za istých okolností nepodporí chystané zvýšenie DPH z 19 na 20 percent. Chýbajúce peniaze chce nájsť inde.

Zdanil by tých čo ryžovali

Rád by ich získal napríklad aj dodatočným zdanením tých, ktorí „ryžovali na netransparentných tendroch“. „Všetky zákazky, ktoré ľudia získali bez toho, aby prebehla férová súťaž, by som spätne dodanil možno 20 percentami,“ povedal. Po otázke, koho konkrétne by sa to dotklo, spomenul Juraja Širokého.

Chystá druhý list

Matovič sa chce opäť prihovoriť svojim koaličným kolegom listom. Chce ich vyzvať, aby sa strany priznali, v akých podnikoch či inštitúciách majú svojich straníckych nominantov. Ide podľa neho o ďalší z nových prvkov politickej kultúry.

Môže byť ministrom

Ohľadom svojej politickej budúcnosti Matoviť nevylúčil ani to, že sa môže stať ministrom. V ďalšom volebnom období by si trúfol na post ministra hospodárstva.