Nie je auto ako auto! Prezidentka sa rozhodla ísť príkladom a preto využíva iné služobné auto. Hoci sa donedávna vozila v obyčajnom bežnom aute, dnes už to neplatí.  Do práce jazdí ekologicky vďaka bezplatnej výpožičke nového hybridného auta.

"Služobné auto pre jej potreby zabezpečuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR. Práve na základe zmluvy o bezplatnej výpožičke medzi spoločnosťou BMW a Ministerstvom vnútra SR začala prezidentka koncom novembra využívať pri svojich cestách do práce hybridné vozidlo BMW 745Le xDrive, ktoré má dojazd na elektrinu 45 km," potvrdil pre náš denník Plus JEDEN DEŇ hovorca prezidentky Martin Strižinec a dodal pár zaujímavých detailov. 

"Znamená  to, že pri cestách z Pezinka do Bratislavy a späť služobné auto prezidentky nevyprodukuje žiadne emisie, pretože celý úsek dokáže prejsť bez použitia klasických pohonných látok," vyzdvihol výhody, ktoré dokazujú, že snahy o to, aby Kancelária prezidentky SR Zuzany Čaputovej bola bez uhlíkovej stopy, neboli žiadne plané reči.

"Bezplatná výpožička hybridného auta súvisí s dávnejšie ohlásenou ambíciou Kancelárie prezidenta SR stať sa do roku 2030 prvým uhlíkovo neutrálnym úradom na Slovensku. Medzi plánovanými opatreniami je aj postupný prechod na elektromobilitu," uviedol ďalej Strižinec.

Páči sa vám? Hybridné vozidlo hlavy štátu si môžete pozrieť v našej galérii!