Demonštrácia Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR proti energetickej chudobe. Tak znie názov protestu, ktorý sa v sobotu (8.10 ) konal na Námestí SNP v Bratislave. Zúčastnili sa ho tisícky nespokojných zamestnancov a odborárov. 

KOZ o pripravovanom proteste informovala na svojej webovej stránke. Ako uvádzajú, zložitá energetická situácia sa odzrkadľuje v obmedzovaní výroby, pozastavení investícií, a samozrejme, aj v likvidácii pracovných miest. "Kolaps hrozí obciam a mestám, školám, nemocniciam. Vláda dostala vo voľbách mandát, aby účinne riešila akékoľvek vzniknuté problémy v prospech všetkých občanov. Slovensko však dva mesiace čakalo na to, aby vládna koalícia prestala riešiť samú seba a začala bezodkladne konať, aj keď „päť minút po dvanástej“, a pomohla ľuďom a firmám zvládnuť súčasnú situáciu," píše sa na stránke KOZ. Organizácia preto dnes v uliciach Bratislavy zorganizovala demonštráciu.

Denník Plus JEDEN DEŇ sa nachádza priamo na proteste a prinášame vám odtial exkluzívne zábery, ktoré si môžete pozrieť vo videu a v našej galérii. 

Odborári zároveň dodávajú, že pokiaľ nebudú realizované konkrétne protiinflačné opatrenia, bude sociálny zmier na Slovensku iba obyčajnou ilúziou. Odbory sú hlasom verejnosti a tá apeluje na predstavenie okamžitých riešení. „Preto sa v sobotu 8. októbra o 12:05 stretneme na bratislavskom Námestí SNP na demonštrácii Proti chudobe, aby sme vláde a parlamentu vyslali jednoznačný odkaz, že je najvyšší čas bezodkladne prijať opatrenia a kroky, ktoré zastavia pokles životnej úrovne obyvateľstva a reálnych príjmov obyvateľstva, podporia stabilizáciu hospodárstva, ktoré bolo zasiahnuté vysokým rastom cien energií, a v neposlednom rade zabezpečia prijatie štátneho rozpočtu na budúci rok, v ktorom sa zohľadnia záväzky plynúce z prijatých kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa,“ uviedla prezidentka KOZ SR Monika Uhlerová.

EXKLUZÍVNE ZÁBERY Z DEMONŠTRÁCIE NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.