Pomerne nečakane prišiel začiatkom týždňa o svoje miesto na Akadémii policajného zboru bývalý prezidentský kandidát Eduard Chmelár, ktorý v ostatných parlamentných voľbách kandidoval za vlastnú stranu socialisti.sk. Prepustiť ho mali podľa oficiálnych informácií kvôli znižovaniu počtu pracovných miest z dôvodu pandémie. „Ale je do očí bijúce, že nebol prepustený žiadny nekvalifikovaný pracovník, ale najväčší odborník na medzinárodnú bezpečnosť a dejiny štátu a práva, akého na tejto vysokej škole mali a ktorý sa tešil veľkému záujmu študentov,“ konštatuje Chmelárom založené hnutie v stanovisku. 

Ľuboš Blaha skončil v Akadémii policajného zboru spoločne s Chmelárom.
Zdroj: Jaroslav Novák

Ako sa neskôr ukázalo, porúčať sa musel aj Ľuboš Blaha zo Smeru, ktorý na Akadémii taktiež vyučoval. Poslanec svoj koniec s výučbou oznámil prostredníctvom statusu na Facebooku. Podľa neho boli pre súčasnú vládu nepohodlní, keďže ako sám napísal, boli s Chmelárom najväčší kritici OĽaNO. Akadémia patrí pod ministerstvo vnútra, ktoré riadi minister strany OĽaNO Roman Mikulec. "Len pripomínam, že prednedávnom vyšli v Oxforde renomované Dejiny moderného politického myslenia v strednej a východnej Európe. Ide o trojzväzkové dielo v angličtine, kde sa opisujú najväčšie osobnosti politického myslenia v našom regióne. Spomína sa tam náš národný buditeľ Ľudovít Štúr, český sociológ Tomáš Garrigue Masaryk či slávny slovinský filozof Slavoj Žižek. A viete, kto sa tam spomína spomedzi slovenských moderných politológov? Eduard Chmelár a Ľuboš Blaha," napísal v statuse Blaha. Viac ku kauze si prečítajte TU.

Nič to ale nemení na tom, že obaja páni sa museli z Akadémie policajného zboru porúčať, čo mimochodom mimoriadne pobavilo ministra obrany Jaroslava Naďa. Ten tejto situácii venoval status na facebooku, v ktorom vyhadzov politikov prijal so širokým úsmevom na tvári.  A ten nádych irónie.. 

STATUS ministra Naďa nájdete TU >>>

Prečítajte si aj: