Reklama

Branislav Gröhling v OBROVSKOM ŠOKU. Vytočil ho nový minister kvôli veľmi DÔLEŽITEJ VECI!

Bývalý minister školstva Branislav Gröhling sa pustil do súčasného šéfa rezortu školstva Jána Horeckého.

Zdroj: Martin Baumann

Reklama

Exminister školstva a podpredseda SaS Branislav Gröhling sa aj po odchode z vlády venuje primárne agende školstva. Niet sa preto čo čudovať, že sleduje kroky nového ministra školstva Jána Horeckého. Ten teraz liberála veľmi pobúril.

Gröhlinga zarazilo, s akou vraj ľahkosťou dokázal Horecký obhajovať poslancov, ktorí spochybňujú holokaust a uznávajú Jozefa Tisa. „Ostal som šokovaný, keď som videl reláciu Na Telo, v ktorej sa Horecký vyjadruje na adresu fašistov a poslancov, ktorí prišli na kandidátke ĽSNS,“ napísal exminister na sociálnu sieť s tým, že Horecký to spravil len pre to, aby mu prešiel nejaký zákon.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Gröhling: Chaos v parlamente spôsobuje Boris Kollár tým, ako vedie schôdze

    Najviac však vo mne zarezonoval výrok, že ´za fašistov môžeme označiť iba tých, ktorí za to boli odsúdení. De iure v parlamente fašisti nie sú,´“ povedal saskár. To je podľa Gröhlinga absolútne spochybňovanie histórie a relativizácia toho, čo sa tu udialo. Exminister poukazuje na fakt, že za fašizmus nebol odsúdený ani Adolf Hitler: „Dokonca Tiso bol odsúdený za zločiny domácej zrady, kolaborantstva a zrady na povstaní. Nič o fašizme tam nie je.“

    Gröhling vyzval Horeckého, aby sa za svoje výroky ospravedlnil, pretože nielen že vraj legitimizuje prejavy fašizmu a relativizuje históriu, ale údajne zavádza aj samotných študentov. „Kto iný, ak nie učitelia a ministerstvo školstva by malo ísť vo svojich vyjadreniach príkladom?,“ pýta sa Gröhling. Práve rezort školstva by mal mať podľa liberála v takýchto veciach jasno, nerelativizovať fašizmus a ani ľudí, ktorí ho propagujú.

    Prečítajte si tiež: