Do prieskumu sa zapojilo 10 607 našich čitateľov a finálny výsledok prekvapil aj samotného víťaza. Víťazom sa u vás stala strana OĽaNO na čele s lídrom Igorom Matovičom (46) so ziskom 17,14%, no keď sme rozdelili výsledky poďla najvyššieho možného dosiahnutého vzdelania, preferencie jednotlivých strán sa výrazne zmenili (Výsledky prieskumu podľa vzdelania nájdete TU)

Dnes budeme vo vyhodnocovaní nášho veľkého prieskumu pokračovať a pozrieme sa na to, koho by najradšej volili muži a koho naopak ženy! (Celkovo sa do nášho prieskumu zapojilo necelých 5 675 mužov a takmer žien)

Kotleba, Kiska, Truban, Pellegrini
Kotleba, Kiska, Truban, Pellegrini
Zdroj: archiv

Ako by volili Muži:

Muži, ktorí sa účasnili nášho prieskumu by v najväčšej miere volili stranu Igora Matoviča – OĽaNO, ktorá získala 17,46 % hlasov a stranu Mariána Kotlebu – ĽS NS, ktorej sa ušlo 17,41%. Na treťom mieste by umiestnila strana Smer s 15,10%.,

Ako by volili Muži
Ako by volili Muži
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Ako by volili ženy ŽENY:

U našich čitateliek by jednoznačne dominovala strana Smer so ziskom 18, 09%, ktorú by v relatívne tesnom závese nasledovala strana OĽaNO s 16, 77% a prvú trojicu by uzavrela strana Za ľudí so ziskom 16, 39%.

Ako by volili ženy
Ako by volili ženy
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ