Na FITKO ZABUDNITE! Richard Takáč ukázal svoju „TELOCVIČŇU": NEUVERÍTE, kde si „mučí" TELO
1. 8. 2024, 14:00

Zdroj: Facebook/ Richard Takáč
Minister Takáč sa opäť ukázal ako poriadny chlap. Okrem práce v kancelárii nezabúda ani na prácu v teréne. Pripomína, že robota na slnku je najlepšia telocvičňa. Pozrite, ako mu to ide s ručnou kosou.
Zdroj: Richard Takáč
Zdroj: Richard Takáč
Zdroj: Facebook/ Richard Takáč
Galéria k článku
Nie je žiadnym tajomstvom, že minister pôdohospodárstva Richard Takáč (42) je v práci na poli veľmi zručný. Nedá si ujsť žiadnu poriadnu žatvu, zber malín či zemiakov, rybolov a v neposlednom rade aj strihanie oviec alebo súťaže v kosení trávy pomocou ručnej kosy.
VIDEO: Takáč súťaží v ručnom kosení

Zdroj: Facebook/ Richard Takáč
Aj keď je šéf agrorezortu známy svojou záľubou v posilňovaní a športovaní, najlepším a najefektívnejším pohybom je podľa neho práca na poli: „Najlepšiu telocvičňu ponúkajú naše záhrady a lúky. Tradičné ručné kosenie dá zabrať celému telu, kondičke, precíznosti a čo je úžasné - zvuk chirurgického rezu trávy nikdy neomrzí," uviedol na Facebooku minister Takáč. S jeho výrokom súhlasí aj kosec Štefan Mjartan: „Keď sa kosí kosou, je to úplne iný zvuk. Taký lahodný. Keď sa kosí motorovými, tak to je taký hurhaj, že pol dediny môže tancovať," vysvetlil skúsený kosec s úsmevom. Takáč však kosenie neberie len ako prácu. „Keď treba, kondičku využijem aj okolo domu. Či už je to sekanie dreva alebo kosenie dokonca aj ručnou kosou," potvrdil nedávno pre Plus JEDEN DEŇ Richard Takáč.
Zdroj: Richard Takáč
Takáč berie kosenie trávy ako formu oddychu. Okrem služby spoločnosti si pri tom aj poriadne zatrénuje.
Takáč sa koseniu venuje odmalička. Na dedine, kde vyrastal, ho ku koseniu priviedol starý otec. V roku 2022 sa dokonca minister zúčastnil na súťaži v kosení trávy pomocou ručnej kosy. „Tohtoročné sucho sa však prejavilo aj v súťaži. Kým po minulé roky sme bojovali aj s polmetrovou trávou, tentoraz sme kosili len párcentimetrový trávnik," pripomenul minister problém, ktorý trápi dlhodobo nielen Slovensko. Vysoká teplota však nie je jediným strašiakom. Najnovšie si slovenskí poľnohospodári lámu hlavu nad tým, čo budú pestovať. Západný trh môžu zahltiť produkty z Ukrajiny.
Mak miesto pšenice a jačmeňa?
Podľa Takáča Slovensko čakajú rozsiahle úpravy: „V poľnohospodárstve bude musieť prísť k zmene. Nebudeme už pestovať veľké lány pšenice a jačmeňa," upozornil. Agrominister apeluje aj na zvýšenie chovu hospodárskych zvierat a rozšírenie pestovaných plodín. „Jedna z možností špeciálnej rastlinnej výroby je aj pestovanie maku. Slovensko je jednou z mála krajín, kde sa môže mak šľachtiť a pestovať," vysvetlil Takáč. Sám sa zúčastnil na ručnom zbere maku a iných drobných plodov. Podľa jeho slov je Slovensko stvorené na pestovanie ovocia s dokonalou chuťou.

Zdroj: Facebook/ Richard Takáč
Okrem maku si Takáč vyskúšal zbierať aj šťavnaté domáce broskyne či červené ríbezle. Prezradil, že obľubuje, keď sú sladké a kyslé zároveň. Medzi jeho najobľúbenejší samozber však patria maliny. „Patrím medzi generáciu, ktorá zažila, že cez strednú a vysokú školu som chodil na takéto brigády. Chodil som aj na uhorky a so starými rodičmi na cukrovú repu," priblížil minister. Hovorí, že práve takýto samozber zo strany občanov je veľkou pomocou pre pestovateľov na Slovensku.
Zdroj: IG/ richardtakac_minister
Minister pôdohospodárstva trávi veľa času v teréne medzi farmármi.
Anketa
Navštevujete na Slovensku samozbery?
- Áno54%
- Nie45%
Hlasovanie bolo ukončené