Posledné FOTO chorobou zničenej speváčky nájdete TU!

Život Tiny Turner nebol práve jeden z najľahších. Speváčka si prešla domácim násilím, skončila na ulici a dokonca uvažovala aj nad samovraždou. Nad všetko zlé sa však dokázala povzniesť, postaviť sa na nohy a pozerať vpred s láskou a odhodlaním. V roku 2019 sa však z verejného života stiahla a v roku 2021 oficiálne ukončila svoju kariéru.

Oprah Winfrey uviedla, že dlho bola iba fanúšičkou speváčky, no neskôr sa z nich stali skutočné priateľky.
Zdroj: Facebook/ Oprah Winfrey

Dôvodom boli zdravotné problémy. Tina Turner v minulosti prekonala rakovinu hrubého čreva aj dve mozgové príhody. Dlhé roky mala problém s vysokým krvným tlakom, ktorý však ignorovala a liečbu odmietala. Nakoniec speváčke v roku 2016 zlyhali obličky. Podľa jej vlastných slov mala niekedy také bolesti, že zvažovala samovraždu. Život jej nakoniec zachránil jej druhý manžel Erwin Bach, ktorý jej daroval obličku. Napriek transplantácii sa však už zdravotných problémov nezbavila.

V stredu napokon jej tím oznámil smutnú správu, že speváčka zomrela pokojne vo svojom dome vo Švajčiarsku. Presnú príčinu smrti však neuviedli. Jej zastupujúca agentúra nakoniec britskému denníku Daily Mail potvrdila, že príčinou smrti legendárnej speváčky bolo prirodzené úmrtie. Je pochopiteľné, že za posledných 40 rokov, keď Tina Turner bojovala s vysokým krvným tlakom, na ktorý odmietala brať lieky, bol jej organizmus vyčerpaný. Aj tak sa však rocková babička snažila žiť naplno až do posledných chvíľ. Svojim fanúšikom sa naposledy ukázala v roku 2021, keď z obývačky sledovala premiéru svojho životopisného dokumentu, pri ktorom si dokonca zatancovala. Už vtedy bolo vidieť, že ju zdravotné ťažkosti menia na nepoznanie. Ako menila Tinu choroba, nájdete v galérii článku.

Dátum poslednej rozlúčky s legendárnou speváčkou zatiaľ zverejnený nebol. No objavili sa informácie, že pohreb nebude verejný. Bude len v úzkom kruhu rodiny a priateľov.

Posledné FOTO speváčky nájdete TU!

Prečítajte si tiež: