Michael Jackson bol pochovaný na cintoríne Forest Lawn Memorial Park, ktorý je od Los Angeles vzdialený viac než 5 kilometrov. Aj napriek tomu, že je pre verejnosť uzavretý a neustále strážený, sa jeho rodina rozhodla pre zásadný krok. Kráľa popu pochovali v zlatej rakve do betónovej hrobky, v ktorej sú nainštalované špeciálne senzory pohybu.

VIDEO: Policajná razia v Neverlande

FOTO spálne, v ktorej umrel Michael Jackson >>>

Forest Lawn Memorial Park - posledné miesto odpočinku Michaela Jacksona.
Forest Lawn Memorial Park - posledné miesto odpočinku Michaela Jacksona.
Zdroj: Twitter

Po jeho smrti sa totiž báli, aby sa niekto do jeho hrobu nevlámal a neukradol z neho veci alebo nebodaj manipuloval so spevákovým telom. Po škandáloch, ktoré Jacksonovi strpčovali život, sa jeho rodina obávala oprávnene. Predsa len, spevák nemal iba svojich obdivovateľov, ale aj ľudí, ktorí ho práve kvôli týmto škandálom nenávideli.

Michael Jackson
Michael Jackson
Zdroj: Profimedia.sk

Posledná rozlúčka s kráľom popu

Ešte predtým, ako Jacksona pochovali, mu dali vyrobiť špeciálnu parochňu a taktiež mu zabezpečili makeup artistu, aby vyzeral ako v čase svojej najväčšej kariéry. Do truhly mu jeho rodina poukladala najcennejšie veci a, samozrejme, bankovky, na ktorých mu nechali jeho deti rôzne odkazy. Podľa britského denníka Mirror stála Jacksonova zlatá rakva vyše 18-tisíc libier.

Viac na Pluska.sk: