Ešte donedávna bol v kráľovskej rodine za najhorší považovaný rok 1992, keď sa v knižnej podobe prevalil problém vo vzťahu princeznej Diany a princa Charlesa. Okolnosti, ktoré sa však udiali v uplynulých mesiacoch, kritický rok 1992 prevalcovali na celej čiare a podľa slov odborníka práve tieto udalosti môžu otriasť stabilitou a popularitou britskej monarchie.

Autonehoda, ktorá pobúrila národ

Autonehoda pobúrila celú krajinu.
Autonehoda pobúrila celú krajinu.
Zdroj: twitter

Prvou udalosťou tohto roka bola januárová autonehoda manžela kráľovnej Alžbety, princa Philipa Mountbattena, pri ktorej sa zranila žena. Napriek tomu, že poranenia neboli vážne, následky a nenávisť voči monarchii rapídne vzrástla. Philip sa následne dlhé mesiace za účasť na dopravnej nehode verejne ospravedlňoval a verejnosť upokojoval slovami, že za volant si už rozhodne nesadne. Jeho vodičské schopnosti verejnosť odsúdila práve z hľadiska jeho veku. O upokojenie situácie sa postarali múdri kráľovskí radcovia, ktorí celú situáciu mapovali a médiám poskytovali pravidelné stanoviská. V momente, keď povyk trochu ustal, však čakala kráľovskú rodinu ďalšia rana.

Nehanebný hriešnik a sexuálny delikvent

Azda najväčší škandál v kráľovskej rodine! Nálepky záletníka a sexuálneho delikventa sa britský princ Andrew (59) nezbaví asi nikdy. Keď ho prednedávnom obvinila zo sexuálneho zneužitia už teraz 36-ročná Virginia Roberts, kráľovná Alžbeta (93) nemohla ani oko zažmúriť. Andrew si zrejme myslel, že škandál sa podarí jeho právnikom ututlať. Nič také sa však neudialo a po tom, ako sa prevalilo aj jeho priateľstvo so sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom, mediálny tlak na kráľovskú rodinu znova vzrástol.

Princ Andrew v rozhovore pre britskú televíziu BBC.
Princ Andrew v rozhovore pre britskú televíziu BBC.
Zdroj: Profimedia/koláž

Samotný princ Andrew aj kráľovná Alžbeta dlhú dobu odmietali akúkoľvek spojitosť princa so sexuálnymi orgiami s neplnoletými dievčatami u zosnulého Epsteina. Na povrch sa však postupne dostávali fotografie aj videá, ktoré princa zo zneužívania neplnoletej Virginie Roberts skôr usvedčujú. Samotná výpoveď mladej ženy pritom zmenila pohľad nielen na kráľovskú rodinu, ale aj na samotný priebeh vyšetrovania sexuálneho otroctva. V posledných dňoch došla kauza dokonca tak ďaleko, že investori, ktorí podporovali charitatívnu organizáciu Andrewa, od neho zrazu dávajú ruky preč. Podobne zareagovalo aj niekoľko univerzít, ktoré sa rozhodli, že finančnú pomoc od sexuálneho delikventa neprijmú.

Anketa
Myslíte si, že to s kráľovskou rodinou ide dole vodou?
  • 75%
  • 25%

Ďalšie škandály nájdete na novej strane >>>