Dokument, ktorý zrejme čoskoro uzrie svetlo sveta, má podľa britského denníka Mirror obsahovať vyše 2000 strán. A ich obsah by veru kráľovná Alžbeta vidieť určite nechcela!

Tieto dokumenty obsahujú informácie o sexuálnom zneužívaní zo strany amerických politikov, mocných obchodných manažérov, prezidentov, premiérov či svetových lídrov. Meno, ktoré sa v nich skloňuje azda najčastejšie, je médiám veľmi dobre známe.

Viac FOTO nájdete v galérii článku >>>

Princ Andrew, princ Harry, kráľovná Alžbeta.
Zdroj: Profimedia

Miliardársky podnikateľ Jeffrey Epstein mal v roku 2001 znásilniť tínedžerku Virginiu Giuffre, ktorá mala v tom čase iba 17 rokov. Taktiež ju mal spoločne aj so svojou asistentkou Ghislaine Maxwell (57) využívať ako sexuálneho otroka. Asistentka Maxwell je mimochodom dcérou britského žurnalistu a multimilionára so slovenskými koreňmi Roberta Maxwella († 68).

Na fotografii z roku 2001 je princ Andrew so 17-ročnou Virginiou Roberts. Mladú tínedžerku si mal vydržiavať ako sexuálnu otrokyňu. Buckinghamský palác však nechce o tejto kauze ani počuť! Za dvojicou stojí asistentka vplyvného podnikateľa Ghislaine Maxwell.
Zdroj: Getty Images

V dokumentoch sa taktiež píše o synovi kráľovnej Alžbety, princovi Andrewovi (59). V roku 2001 vraj 17-ročnú tínedžerku znásilnil a dievča mu mal na radovánky zaobstarať práve spomínaný podnikateľ. Na spoločnej fotografii, na ktorej je Andrew s obvineným Epsteinom, sa dokonca nachádza aj americký prezident Donald Trump. Podľa britského denníka však nie je známe, či aj on bol zapojený do skupiny, ktorá mala obchodovať s maloletými dievčatami.

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou pózujú s Epsteinom a jeho asistentkou.
Zdroj: Davidoff Studios Photography

Princ Adnrew je nanajvýš s obvineným podnikateľom dlhoročný kamarát. V roku 2010, keď ho po 13-tich mesiacoch prepustili z väzenia, bola dvojica pristihnutá, ako spoločne kráča do Epsteinovho sídla v New Yorku. V tom čase bol Epstein obvinený z obchodovania s dievčatami mladšími ako 14-rokov. Princ Andrew pôsobil ako osobitný emisár britskej vlády pre medzinárodný obchod do roku 2011, kedy sa práve pre vzťahy s kontroverzným Epsteinom musel svojej funkcie vzdať. 

Buckinghamský palác sa voči obvineniam proti princovi ohradil a popiera, že by mal princ akýkoľvek pomer s Američankou, ktorá voči nemu zniesla obvinenia. 

Viac na Pluska.sk: