Z dokumentov, ktoré boli v pondelok na súde zverejnené, vyplýva, že Epstein čelí obvineniu zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Najmladšie obete mali v tom čase podľa AP len 14 rokov.

Americká federálna prokuratúra obvinila v pondelok známeho finančníka Jeffreyho Epsteina zo zneužívania maloletých dievčat.
Zdroj: reprofoto youtube

Predstavitelia prokuratúry tvrdia, že Epstein v rokoch 2002 až 2005 platil maloletým dievčatám za masáže a následne ich vo svojich domoch na Floride a v New Yorku pohlavne zneužíval.

Finančníka zadržali ešte v sobotu na letisku Teterboro v štáte New Jersey. Hoci Epstein pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný, súd na neho uvalil útekovú väzbu až do štvrtka, keď by mal rozhodnúť o prípadnej kaucii.

Americká federálna prokuratúra obvinila v pondelok známeho finančníka Jeffreyho Epsteina zo zneužívania maloletých dievčat.
Zdroj: reprofoto youtube

Ako pripomína agentúra DPA, nejde o prvý proces, v ktorom figuruje tento známy finančník s väzbami na vysoko postavených predstaviteľov Spojených štátov vrátane súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa a bývalého prezidenta Billa Clintona.

Ešte v roku 2008 uzavrel štátny prokurátor s Epsteinom kontroverznú dohodu o vine a treste. Finančník sa vtedy priznal, že pre svojich klientov zabezpečoval neplnoleté prostitútky, za čo strávil rok vo floridskom väzení.

Najmladšia obeť mala len 14 rokov

Obvinenia vyplývajú najmä z údajných sexuálnych útokov na tri neplnoleté obete a činnosti troch zamestnancov Epsteina v rokoch 2002 až 2005. Obete a zamestnanci nie sú v obžalobe uvedení.

Dve z týchto nezletilých obetí boli zavedené do neďalekého Epsteinovho majetku vo výške 6 miliónov dolárov v Palm Beach, zatiaľ, čo iné boli v blízkosti jeho manhattanského sídla.

Dievčatá podľa obžaloby odviezli do Epsteinových domov a požiadali ich, aby mu dali masáž.

Courtney Wild mala len 14 rokov, keď ju Epstein sexuálne zneužíval.
Zdroj: youtube reprofoto

Tieto masáže „vykonávali nahé alebo čiastočne nahé, tie sa stávali čoraz viac sexuálnymi a zahŕňali jeden, alebo viac sexuálnych aktov“.

"Ako je uvedené, Jeffrey Epstein zneužíval neplnoleté dievčatá celé roky, pričom pracoval v systéme, v ktorom dievčatá, ktoré sa stali obeťami prenasledovali a prijímali ďalšie pre Epsteina, aby ich využil a zneužil," povedal v pondelok americký advokát Geoffrey Berman.

„Epstein vykorisťoval dievčatá, ktoré boli zraniteľné voči zneužívaniu, lákal ich hotovostnými platbami a svojim správaním, ktoré zahŕňalo sexuálne akty, ktoré sa často odohrávali v jeho bydlisku na Upper East Side na Manhattane.“

Polícia pri sobotňajšej razii zadržala v s sídle miliardára obrovské množstvo dôkazového materiálu. Z tajného trezoru sa im podarilo dostať pornografické fotografie či disky s nahými fotografiami neplnoletých dievčat rovnako ako záznamy hovorov, či adresy obetí. Doposiaľ najmladšou z jeho obetí bola v čase sexuálneho zneužívania len 14-ročná Courtney Wild. Podľa všetkého si Epstein nehľadal dievčatká len pre vlastné potešenie, ale dohadzoval ich aj ďalším vplyvným a vysokopostaveným mužom. Medzi jeho priateľov patrí napríklad aj súčasný americký prezident Donald Trump.

Predstavitelia prokuratúry tvrdia, že Epstein v rokoch 2002 až 2005 platil maloletým dievčatám za masáže a následne ich vo svojich domoch na Floride a v New Yorku pohlavne zneužíval.
Zdroj: reprofoto youtube

Polícia v súvislosti s vyšetrovaním žiada, aby sa prihlásili aj ostatné obete sexuálneho predátora a podali svoju výpoveď. Pokiaľ, sa podarí miliardára z pedofílie a obchodovania s bielym mäsom usvedčiť, čaká ho trest odňatia slobody minimálne vo výške 45 rokov.