FOTO nájdete v galérii >>>

Počas pandémie koronavírusu malá princezná pomáhala svojej rodine doručovať balíčky s potravinami seniorom a zraniteľným ľuďom v Norfolku. Vojvodkyňa Kate uverejnila fotografie Charlotte pri príležitosti oslavy jej 5. narodenín. Zatiaľ čo všetky krajiny po celom svete prijali preventívne opatrenia v snahe zastaviť pandémiu, zdá sa, že britská kráľovská rodina, ktorá má ísť príkladom, je aj v tomto smere akousi výnimkou.

VIDEO Princezná Charlotte sa čoskoro vráti do školy: Pozrite, ako vyzeral jej prvý školský deň

Znepokojujúce komentáre na sociálnej sieti si všimol anglický reportér Chris Ship, ktorý sleduje kráľovskú rodinu. Ľudia vyčítali rodičom Kate a Williamovi, prečo ich malá princezná nemá počas rozdávania balíčkov nasadené ochranné rúško a rukavice. „Prečo roznáša balíčky susedom bez ochranných pomôcok?“ Zneli komentáre pod fotografiou princeznej. "Chúďa Diana! Veď tá by sa za Williama hanbila, keby vidí, že jeho malá dcéra rozdáva balíčky dôchodcom bez ochranných pomôcok... ako ste ju mohli takto ohroziť?" 

Anketa
Koho z kráľovských detičiek máte najradšej?
  • 20%
  • 61%
  • 10%
  • 9%

Chris Ship sa však na celú vec pozerá s nadhľadom. Nosenie rúšok nie je v Británii povinné, britský premiér Boris Johnson dokonca zvažuje postupné uvoľnenie opatrení a taktiež chce v júni poslať študentov späť do školských lavíc. "Ako viem, tak Charlotte nechala balíčky pred dverami a nešla dovnútra," napísal na obhajobu Kate a Williama. 

Pozrite si aj: