FOTO princeznej Diany v galérii >>>

Už čoskoro má svetlo sveta uzrieť nová kniha o britskej kráľovskej rodine s názvom Kensington Palace: An Intimate Memoir from Queen Mary to Meghan Markle. Autorom publikácie je Tom Quinn, ktorý neopisuje iba to, ako to v paláci funguje dnes, ale aj to, ako to v paláci vyzeralo pred 200 rokmi. V knihe sú podľa britského denníka The Sun zhromaždené príbehy od bývalých sluhov princeznej Margaret až po tie od služobníctva, ktoré sa staralo o Meghan či vojvodkyňu Kate a princa Williama. „Zamestnanci boli neustále svedkami toho, ako po paláci behajú polonahí ľudia,“píše autor. 

VIDEO Ani princezné niekedy neposlúchajú: Rozkošná Charlotte takto vyvádzala s balónmi!

Princezná Diana

Najvýbušnejšie obdobie v paláci zrejme zažilo služobníctvo princeznej Diany a Charlesa. V ich domácnosti boli hádky na dennom poriadku, čomu sa patrične prispôsobovalo aj služobníctvo. V čase, keď ešte neboli mobilné telefóny ani internet a dvojici potrebovali odovzdať odkaz, strávili niekedy aj hodinu čakaním na chodbe. Z ich apartmánu sa na každodennom poriadku ozývali hádky, a tak ich sluhom nezostávalo nič iné, len zdvorilo počkať a zaklopať až o hodinu neskôr. 

Princezná Diana a princ Charles počas medových týždňov v Škótsku.
Princezná Diana a princ Charles počas medových týždňov v Škótsku.
Zdroj: Profimedia

Komorníci na zosnulú princeznú nabonzovali aj jej záľubu opaľovať sa úplne nahá v záhradách. Raz ju dokonca načapala aj dvojica robotníkov, ktorí od nej nedokázali odtrhnúť oči. Okrem toho sa rada maskovala, aby sa mohla spomedzi kráľovského areálu nenápadne vytratiť. A práve preto ju mnohí časom podozrievali z mileneckej aférky. 

Článok pokračuje na druhej strane >>>