K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom "Rust", v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu.

Halyna Hutchinsová a Joel Souza "boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin," uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň bola používaná ako rekvizita.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Muža, režiséra filmu, so zraneniami (48) previezla sanitka do inej nemocnice. Jeho stav je v súčasnosti kritický.

POZRITE SI FOTO HERCA >>>

Polícia prípad vyšetruje s cieľom zistiť jeho presné okolnosti. V súvislosti s incidentom nebolo vznesené dosiaľ žiadne obvinenie. Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keď je chlapec odsúdený za tento zločin na trest smrti obesením. Baldwin je aj producentom filmu.

Baldwin (63) odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia. Okrem množstva významných filmových úloh si získal fanúšikov aj stvárnením bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v televíznom programe Saturday Night Live.

Hollywood už niekoľko nešťastných tragédii pri nakrúcaní, bohužiaľ, zažil. Azda najtragickejšou bola doteraz havária vrtuľníka pri výrobe hororového sci-fi príbehu Zóna súmraku. V troskách zahynul herec Vic Morrow a dve deti.

Nečakaná smrť poznačila aj známy akčný trhák xXx. Zahynul pri nej dablér herca Vina Diesela, ktorý sa púšťal po lane. Nezvládol však rýchlosť, narazil do mosta a zomrel. Pri nakrúcaní megaúspešného filmu Avengers zomrel herec John Suttles, nešťastne spadol z nákladného auta.

Populárny Top Gun v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom má tiež čierne pozadie. Pri nakrúcaní zomrel pilot Art Scholl, zrútil sa do oceánu a jeho telo dodnes nenašli. Herec Roy Kinnear zomrel v úlohe Plancheta vo filme Traja mušketieri. V jednej zo scén spadol z koňa a zlomil si panvu. V nemocnici však ešte dostal aj infarkt a neprežil.

Smrťou poznačený je aj veľkolepý historický film Trója. Jeden z komparzistov, George Camillieri, si zlomil pred kamerou nohu. O dva týždne neskôr však zomrel na pridružené komplikácie.

Prečítajte si tiež: