Exmanželka budúceho britského kráľa Diana zahynula tragicky v jednom z parížskych tunelov, keď s milencom Dodim unikali v limuzíne dotieravým papparazzom. Smrť aristokratky, známej svojím dobrým srdcom a vďaka bohatej charitatívnej činnosti, vtedy svetom otriasla. Dnes už detaily tejto tragédie pozná asi každý. Ako však Diana prežila svoje posledné narodeniny?

Najsexi FOTO princeznej Diany z fotenia pre Vanity Fair nájdete v galérii >>

Vtedy ešte malý chlapec Harry mamičke pri posteli zaspieval a čakali ju tiež čerstvé kvety. Deň si užila v rodinnom kruhu, večer ju však čakali povinnosti v podobe dobročinnej akcie v londýnskej Tate Gallery. Na sebe mala dnes už pamätné čierne korálkové šaty, ktoré dostala ako darček k sviatku. Pôvodne mala mať oblečené niečo iné, no outfit sa jej natoľko zapáčil, že si ho hneď večer obliekla.

Anketa
Páči sa vám, ako Diana vyzerá na fotkách pre Vanity Fair?
  • 95%
  • 5%

VIDEO: Princezná Diana a jej ďalšie slávne čierne šaty: Nečudo, že sa na neho muži nedokázali vynadívať!

A možno sa jej ani tak nepáčili šaty ako rebelská myšlienka, ktorá sa za nimi ukrývala. Príslušníci kráľovskej rodiny sa totiž nemôžu obliecť do čiernej, pokiaľ nejde o smútočnú udalosť. Diana tak zjavne neoslávila len svoje narodeniny, ale aj slobodu po rozvode s Charlesom. Oficiálne už síce do Alžbetinho klanu nepatrila, no stále bola matkou Williama, budúceho kráľa, ktorý raz vystrieda svojho otca.

Diana v roku 1997 na dobročinnej akcii v londýnskej Tate Gallery.
Diana v roku 1997 na dobročinnej akcii v londýnskej Tate Gallery.
Zdroj: Getty

V poslednom roku života tiež Lady Di nafotila sériu záberov pre svetoznámy magazín Vanity Fair. Na fotkách vyzerá nádherne, možno vôbec najkrajšie z celej svojej histórie.

VIDEO: Bývalý komorník zosnulej princeznej Diany prečítal 28 rokov starý list, ktorý mu poslala

Prečítajte si aj: