Susan Boyle sa v roku 2009 prvýkrát objavila v britskej speváckej súťaži sa svojim hlasom ohromila publikum i porotu. Vtedy zaspievala pieseň I Dreamed a Dream z muzikálu Bedári, ktorá z nej urobila hviezdu.

FOTO z prvého vystúpenia speváčky po prekonaní mŕtvice nájdete v GALÉRII>>>

Vo finále 16. ročníka súťaže sa objavila Susan Boyle ako špeciálny hosť a opäť zaspievala pieseň, ktorá odštartovala v roku 2009 jej kariéru. Po vystúpení prezradila dojatým divákom, že minulý rok bojovala s ťažkými zdravotnými problémami. "Je to pre mňa výnimočný moment, lebo minulý rok v apríli som prekonala mŕtvicu. Bojovala som ako šialená, aby som mohla opäť stáť na pódiu. A ja som to dokázala," uviedla.

Porotcovia súťaže boli rovnako dojatí ako publikum a Simon Cowell jej poďakoval za vystúpenie. "Ste úžasná!" dodal porotca.

 "Počas uplynulého roka som tvrdo pracovala na tom, aby som opäť dokázala rozprávať a spievať, a to všetko s jediným cieľom - aby som mohla znovu stáť na pódiu. Moja tvrdá práca a vytrvalosť sa vyplatili aj ja som spievala pieseň, ktorou sa to všetko začalo - I Dreamed A Dream," napísala speváčka po vystúpení na svojej sociálnej sieti.

Susan Boyle síce v roku 2009 nebola víťazkou speváckej súťaže, no jej kariéra sa okamžite rozbehla a za 10 rokov vydala osem albumov. Speváčka po celom svete vydala viac ako 20 miliónov platní a jej posledný album s názvom "Ten" vyšiel v roku 2019.

Prečítajte si tiež: