Viac FOTO nájdete TU!

Zatiaľ čo v rozprávke Mrázik obišla filmová Marfa s dlhým nosom, v skutočnom živote si jej predstaviteľka herečka Inna Čurikovová nežila vôbec zle. Slovákom sa do priazne dostala práve vďaka kultovej rozprávke, avšak v Rusku bola vysoko uznávaná, úspešná, a teda aj zámožná filmová a divadelná herečka. Dôkazom je aj jej trojposchodové sídlo, alebo skôr miliónový kaštieľ v prominentnej lokalite Nikolina Gora ležiacej asi 35 km západne od centra Moskvy, v ktorom žila.

Inna Čurikovová
Zdroj: Facebook Inna Čurikovová

Sídlo, ktoré svojím vzhľadom pripomína palác z 19. storočia, bolo jej srdcovou záležitosťou. Samotná herečka tvrdila, že do budovy investovala všetky peniaze, ktoré v priebehu rokov zarobila. Spolu s manželom, režisérom Glebom Panfilovom (88), vybudovali za 10 rokov vilu s bielymi stĺpmi a balustrádami, ktorá má sama osebe hodnotu vyše štyroch miliónov, uvádza český portál Blesk.cz.

Súčasťou jej panstva a zároveň aj dedičstva, ktoré po sebe zanechala, je okrem honosnej vily aj zbierka starožitností. Nehnuteľnosť je až po strechu napchatá starožitnosťami, obrazmi, zrkadlami, obrovskými krištáľovými lustrami vyrobenými na zákazku až vo Francúzsku, talianskym starožitným koženým nábytkom a množstvom ďalších doplnkov, ako sú figúrky, obrazy alebo klavír. Podlahy sú z dubových parkiet, na stenách drahé tapety, záchody a kúpeľne dláždené talianskym mramorom.

Kto zdedí rozprávkový majetok?

Realitní odborníci už vraj dokonca naznačili, že sídlo po ruskej filmovej hviezde môže mať odhadovanú hodnotu až 7,5 milióna eur. Niet divu, že sa okolo nehnuteľnosti po smrti herečky okamžite začali zlietať supy a tamojší zbohatlíci. „Syna som tu nikdy nevidela. Ten dom sa predá úplne ľahko, to je dobrá investícia. Je krásny a veľmi dobre udržiavaný. Pokojne ho kúpim sama,“ povedala hneď speváčka, herečka a modelka Alena Kravecová (37), ktorá žije neďaleko.

Legendárna Marfa z Mrázika bola úspešná ruská herečka.
Zdroj: Archív

Herečka mala rodinu v dokonalom poriadku, a tak sa bitka o dedičstvo nečaká. Naopak – manžel, ktorému automaticky patrí polovica jej majetku, o zostávajúcu polovicu by sa mal podeliť so synom, hercom Ivanom (44) žijúcim v Londýne, sa práva na dedičstvo chce vzdať a chce všetko rovno prenechať Ivanovi. Ten okrem sídla získa aj byt v centre Moskvy v hodnote takmer milióna eur.

FOTO luxusnej vily nájdete v galérii článku TU!

Anketa
Páči sa vám luxusná vila zosnulej herečky?

Prečítajte si aj: