Nechutné grimasy Geisseniek počas večere na Slovensku nájdete TU!

Rodinka nemeckých milionárov Geissovcov strávila na Slovensku niekoľko dní uplynulý rok v máji. Podľa Richarda Sulíka mala ich návšteva pomôcť Slovensku. A naozaj – v epizódach nakrútených počas ich pobytu nuda nehrozí. V tých posledných si Geissovci užili adrenalínové dobrodružstvo vo veternom tuneli, zrelaxovali sa počas golfu, previezli sa na historických autách a v neposlednom rade si užívali aj gastronomické zážitky, ktoré im však celkom pochuti neboli.

Shania a Davina Geissové ostali z9-chodového menu sklamané a nad jedlom ohŕňali nosom.
Zdroj: reprofoto RTLZWEI

Posledné epizódy zo Slovenska vyvolali medzi fanúšikmi rodiny Geissovcov znova vlnu kritiky. Terčom sa tentoraz stala ich staršia dcéra Davina, ktorá mala vážne problémy s prečítaním menu v noblesnej reštaurácii. Na Geissovcov tam čakala luxusná večera v podobe 9-chodového menu. Davina však pri čítaní jedálneho lístka komolila jeden názov za druhým.

„Kozí syr? Nejem. Potom príde na rad domáca pasta z husieho medvedíka. Počkať, čo je to paseta z husieho medvedíka?“ pýtala sa zmetená Davina na podivný pokrm. „Paste, nie pasta,“ vysvetlil otec Robert a dodal, že je to asi husacia pečeň ako husí medvedík.

Radšej si objednali rezeň a hranolky

A hoci sa Geissovci prezentujú ako labužníci a veľkí cestovatelia, 9-chodové menu im spôsobilo obrovské problémy. Foie gras, hovädzie líčka, jahňacina a kozí syr, nič z toho milionárom pri stole nezavoňalo. Problém s jedlom nemali len dievčatá Davina a Shania, ale aj mama Carmen. „Mám problém, že mi nič z toho nechutí,“ povedala Carmen a sklamane hľadela do menu. Róbert mal však pripravené vysvetlenie: „My sme proste Geissovci, nejedávame haute cuisine ani star cuisine, ale vlastne celkom normálne, jednoduché, výdatné a chutné jedlá.“

Róbert vysvetlil, že uprednostňujú jednoduchšie jedlá.
Zdroj: reprofoto RTLZWEI

Problém s večerou nakoniec vyriešila ich dcéra Davina, ktorá sa postavila od stola a svoju rodinu upokojila, že má nápad a hladom neumrú. „Objednala som rezeň s hranolkami v kuchyni ako medzichod,“ povedala víťazoslávne, čím očividne potešila sestru aj mamu. Róbert považoval spontánnu objednávku za úplne v poriadku: „Sme blízko Rakúska, čo môže byť lepšie ako viedenský šnicel? Je to lepšie ako táto kuchyňa,“ dodal na záver.

Prečítajte si aj: