Pred domom zosnulej Tiny Turner sa hromadia kvety a sviečky, FOTO nájdete TU!

Tina Turner bola nepochybne hudobnou ikonou, o čom svedčilo aj osem cien Grammy, hviezda na chodníku slávy a mnoho ďalších ocenení vrátane troch za celoživotné dielo. Koniec svojej kariéry oznámila až v marci 2021 vo veku 81 rokov.

Zdroj: Michael Buholzer

Stiahla sa z verejného života a spolu so svojím druhým manželom Erwinom Bachom, za ktorého sa vydala v roku 2013, sa usadili v ich vile v Kusnachte pri Zürichu vo Švajčiarsku. Speváčka sa posledné mesiace už na verejnosti vôbec neobjavovala, a tak neboli známe ani správy o jej zdravotnom stave.

Druhý manžel Erwin Bach jej v roku 2017 zachránil život. Daroval jej svoju obličku.
Zdroj: Patrick Straub

Mlčanie prelomila až pred dvoma mesiacmi, keď na sociálnej sieti Instagram zverejnila tak trochu desivé slová. „Moje obličky sú obeťou toho, že som si neuvedomila, že môj vysoký krvný tlak by sa mal liečiť konvenčnou medicínou,“ napísala Turner. „Vystavila som sa veľkému nebezpečenstvu tým, že som odmietla čeliť realite, že potrebujem každodennú celoživotnú terapiu liekmi,” dodala v príspevku, ktorý zverejnila 9. marca na Svetový deň obličiek. „Príliš dlho som verila, že moje telo je nedotknuteľná a nezničiteľná pevnosť,” uzavrela.

Článok pokračuje na ďalšej strane