FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Princezná Diana nemala šťastie v manželstve ani v láske. Princ Charles jej nedokázal dať lásku, ktorú tak veľmi potrebovala, a ostatní muži ju zas odmietali preto, lebo bola princeznou z Walesu a nechceli zbytočne zdobiť titulné strany časopisov. Diane preto nezostávalo nič iné, iba svoje romániky ututlať. Keď si myslela, že sa už nikdy nezamiluje, objavil sa jej pán Dokonalý. Dvojica sa zoznámila v nemocnici, keď práve navštívila svojho priateľa, ktorý prekonal infarkt. 

Hasnat Khan princeznú prvýkrát nespoznal. Zato Diane padol do oka takmer okamžite. Napriek tomu, že bol presným opakom jej vysnívaného muža, sa do neho okamžite zamilovala. Netrvalo dlho a začali sa potajomky stretávať. Diana ani Hasnat nechceli, aby ich niekto spoznal, preto sa zakaždým maskovali. Diana nosila čierne okuliare, šatku a ležérne oblečenie. Ich vzťah mal však menší háčik. 

Chcela konvertovať na islam

Keďže bol Hasnat moslim, princeznej sa odmietal dotknúť, kým bola stále v manželstve s princom Charlesom. Ich vzťah sa posunul na intímnu úroveň až v roku 1996, keď sa s Charlesom rozviedla. Hasnat ju podľa britského denníka Daily Mail čoraz častejšie navštevoval v paláci. Dianu učaroval až natoľko, že si s ním chcela založiť rodinu a konvertovať na islam. "Každý večer čítala Korán. Khana predstavila aj deťom," povedal biograf Andrew Morton.

Diana bola od Hasnata závislá >>>