POSLEDNÉ FOTO Jacksona v galérii >>>

Michael Jackson (†50) umrel pred 11 rokmi na predávkovanie liekmi. Za jeho smrť je podľa doterajších správ zodpovedný jeho osobný lekár Conrad Murray, ktorého odsúdili za neúmyselné zabitie. Podľa britského denníka Daily Mail mu dokonca podávali jeho agenti silné lieky preto, aby bol počas svojho posledného turné v najlepšej forme.

Nehybné telo kráľa popu objavili v Los Angeles v jeho spálni, ktorá údajne vyzerala ako z iného storočia. Na posteli mal bábiku, na písacom stole fotografie cudzích detí, po zemi boli porozhadzované lieky a pri stene uložené kyslíkové bomby. Podľa detektívov nebolo možné, aby v tejto izbe niekto spával. To, že Jackson vyzeral v svojich posledných dňoch príšerne, azda netreba nikomu vysvetľovať. Pre časopis Rolling Stones však jeden svedok odhalil nielen to, ako vyzerala Jacksonova skutočná tvár bez make-upu a svetiel reflektorov, ale najmä to, v akom príšernom stave bol jeho legendárny nos.

Mal tam iba dve diery

Keď Jackson umrel, jeho telo bolo v tak zlom stave, že lekári kráľa popu nespoznali. Spočiatku si vraj mysleli, že je to dedko z hospicu. Jackson bol nielenže vychudnutý a bledý. Okrem toho mu chýbala aj protéza, ktorú nosil ako náhradu za nos. "Tú protézu si pripájal k poškodenému nosu. No keď umrel, nemal ju. Namiesto nosa tam mal iba dve malé diery a chrupavku," povedal svedok pre časopis Roling Stones. 

Jackson tvrdil, že nos mu operovali iba dvakrát.
Zdroj: Twitter

Operácia nosa

Po celé roky Jackson popieral akékoľvek špekulácie o plastických operáciách, ktoré mal údajne podstúpiť. Svoj nos si dal podľa vlastných slov upraviť iba dvakrát. Prvýkrát v roku 1979, keď pri tanci spadol a zlomil si ho a neskôr v roku 1981 podstúpil druhú operáciu, čo bolo vidieť aj na albume Off The Wall. Po rokoch však jeho nos vyzeral stále užšie a užšie a v roku 2002 médiá vypustili prvýkrát informáciu, podľa ktorej mu nos odpadol úplne a namiesto neho už nosí iba obyčajnú protézu. Čo je však skutočná pravda, sa už asi nikdy nedozvieme. 

Viac na Pluska.sk: