„V prípade Moniky muselo ísť určite o náhly skrat. Nikto z nás si ani len nedokáže predstaviť, čo sa jej muselo odohrávať v utrápenej duši a v hlave. No to, čo napokon spravila, nemohla určite dlhodobo plánovať. Vieme, že si hľadala nový vlastný byt, je teda možné, že v jej vzťahu s Robom to ani náhodou nebolo ideálne,“dozvedeli sme sa zo zdroja z divadla.

Ďalej o chúlostivej záležitosti na tému jej vzťahu už radšej viac hovoriť nechcel. Zo smrti Moniky sa jej kolegovia nevedia spamätať. Uplynulú sobotu ešte hrala v predstavení Vedľajšie účinky a v pondelok sa rozhodla, že na tomto svete už viac žiť nevládze.

Pred budovou Slovenského národného divadla veje čierna zástava na pamiatku zosnulej herečky Moniky Potokárovej.
Pred budovou Slovenského národného divadla veje čierna zástava na pamiatku zosnulej herečky Moniky Potokárovej.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

BYT, KDE SI ZOBRALA MONIKA ŽIVOT, V GALÉRII

Samovražedné myšlienky sa môžu vyskytnúť u každého

Podľa Ligy za duševné zdravie sa samovražedné myšlienky môžu vyskytnúť u každého, kto prežíva niečo ťažké. Najviac ohrození samovraždou sú ľudia trpiaci duševnými prouchami, spomedzi nich najviac s depresiou a rôznymi typmi závislostí ako napríklad alkoholizmus.

Mnohokrát ide o osoby, ktoré cítia beznádej, osamelosť, majú problém v nadväzovaní trvalých vzťahov. Snažte sa, aby ohrozený človek hovoril o svojom probléme, počúvajte ho a vyjadrite mu svoju podporu pri riešení problému. Nenechávajte ho osamote.

Mohlo by vás zaujímať: