Manželia boli v tom čase stále vo fáze čakania. „Sme vo fáze, keď čakáme, že nám zavolajú a my budeme mať možnosť rozhodnúť sa, či do toho vlastne chceme ísť. A to nám určí až ten daný moment, kde očakávame, že nám to v tej Božej dokonalosti príde, či áno alebo nie,“ netajila sa moderátorka, ktorá dokonca vtedy prvýkrát priznala obavy z adopcie.

Ako sme sa len pred pár dňami dozvedeli zo širšieho okolia dvojice, doma sú už konečne traja. Párik sa dočkal vytúženého dieťatka. Adelu s Viktorom sa nám podarilo pristihnúť pri ich dome, ako s malým pokladom vo vajíčku odchádzajú preč. „Dieťatko máme doma asi mesiac. Nemôžeme o ňom ale nič konkrétne prezradiť. Museli sme podpísať mlčanlivosť, že nemôžeme prezradiť jeho vek, meno, pohlavie, ani odkiaľ je. Je to v procese, dieťa nám ešte oficiálne nie je pridelené, preto je to ešte veľmi citlivé,” prezradila nám Adela, ktorá má z novej úlohy ešte stále obrovský rešpekt.

Adela Vinczeová musela zrušiť všetky svoje večerné eventy.
Zdroj: archív

ČO ICH TERAZ ČAKÁ:

„Skúšobná lehota trvá niekoľko mesiacov, musia sa tam udiať ešte zákonné veci. Robí sa to postupne. Keby sme si to dieťa mali zobrať, až keby bolo oficiálne ,,štemplovo” naše, tak čakáme možno aj trištvrte roka. Našťastie tie postupy na Slovensku sú také, že si dieťa môžeme vziať akoby na dlhodobý návštevný pobyt, aby si zvykalo na rodičov, lebo čím skôr je u rodičov, tým skôr si dokáže vytvoriť puto,” vysvetlila nám Adela, čo ich teraz ďalej čaká.

Viktor a Adela vo svojom predstavení.
Zdroj: Instagram.com/@trochu_inak_s_adelou

„Najprv sme si dieťatko išli pozrieť, aby sme zistili, či to sedí, či sa nám páči. Dieťa sme chodili navštevovať, ja som napr. musela zrušiť mnohé eventy, lebo by som to nedala. Bol to taký škrt cez rozpočet, nemyslím však finančný. Zrazu musíte preorganizovať celý život. Bol to celkom záhul, už teraz sme na to navyknutejší. Musím povedať, že to bola veľká psychická šupa,” hovorí Vinczeová, ktorá prežila celkom iné Vianoce ako doteraz.

„Neriešili sme žiadne darčeky, lebo sme na to nemali čas, ani energiu (smiech). Myslím si, že sme do rodiny prispeli takým darčekom, ktorý hádam robí veľkú radosť. Keď nám zavolali zhruba na začiatku novembra, nečakali sme doma na telefóne, žili sme si svoje životy, prácu. Zrazu to bol blesk z jasného neba, že máme tu pre vás dieťa, môžete sa prísť pozrieť. My že, aha, o.k., nemali sme to v nejakej priorite, že by sme na to stále mysleli. To sa nedá odhadnúť, kedy vám zavolajú,” priznáva. Starostlivosť oň zvládajú zatiaľ super a už si pomaly k sebe našli cestu.

Adela Vinczeová
Zdroj: TV Markíza

„Obaja nie sme 8 hodín v práci, vieme si to nastaviť, že sme s ním vždy jeden z nás alebo obaja doma. V noci to tiež zvládame v pohode. Každý deň ale zisťujeme nové veci. Všetky svoje večerné eventy som zrušila. V najbližšom čase by to ani nemalo nastať, že nikto z nás nebude doma,” dodala. Napriek tomu, že to Adele s Viktorom napokon, zdá sa, vyšlo, moderátorka razila teóriu, že keď žene osud nenadelí dieťa, svet sa nezrúti a nie je pravidlom, že každá žena musí byť matkou.

Prečítajte si tiež: