K nešťastiu došlo v utorok. „Hlásenie o tragédii som dostal pred 14. hodinou. Stalo sa to mimo verejnej pláže, chlapec sa kúpal v oblasti rekreačných chát a hotelov,” povedal nám riaditeľ správy cestovného ruchu Senec Marek Šmihel.

„Je mi úprimne ľúto, že na Slnečných jazerách vyhasol taký mladý život, chcem rodine vyjadriť úprimnú sústrasť za správu cestovného ruchu aj v mene vodnej a záchrannej zdravotnej služby, ktorá tam bola do troch minút, ale chlapcov život, žiaľ, už zachrániť nemohli,“ dodal smutne.

 „Operačné stredisko nám 13.43 volalo, že v jazerách je stratená osoba,“ vysvetľuje šéf vodnej záchrannej služby Karol Bednárik, ktorý bol vtedy na opačnej strane jazier, ale do troch minút bol jeho čln na mieste.

Anketa
Vedeli by ste čo robiť, keby sa vo vašej blízkosti niekto topil?

„Ľudia, ktorí volali, už čakali na brehu pred hotelom Družba a ukazovali na miesto, kde sa chlapec stratil. Ja som išiel do vody hľadať, potom sa pridal ešte jeden potápač, lebo to nebolo jednoduché,“ hovorí potápač Štefan Bordács.

Telo chlapca našli nakoniec len päť metrov od brehu. Pomohol im aj kamerový záznam z hotela, pri ktorom sa nešťastie stalo. Ten ukázal, že chlapec plával do stredu jazera, ale zrazu začal divne mávať rukami, otočil sa a plával späť k brehu. K tomu, aby ho dosiahol, mu chýbali 2 – 3 tempá.

„My sme ho začali oživovať hneď, keď telo vytiahli z vody,“ hovorí záchranár Juraj Maťaš, ktorý chlapca spolu s manželkou a kolegyňou Lenkou resuscitoval 25 minút. „Snažili sme sa spriechodniť dýchacie cesty, mal plné pľúca vody,” dodal s tým, že mu aj masírovali srdce a napichli žilu.

Článok pokračuje na ďalšej strane