Hokejista poistkou

Nerozumieme, ako sa mohol nechať takto namotať a nepodpísať zmluvu o pôžičke. "Argumentom, prečo som mu ja, i ďalší ľudia požičali peniaze tzv. na čestné slovo bolo, že nikdy nezabudol spomenúť syna Erika s poznámkou, že keby sa niečo stalo, hokejista vyrovná dlh za neho!" Podvedený muž hovorí, že Peter si peniaze požičiava dlhodobo. "V začiatkoch potreboval prachy na rozbehnutie sľubnej hokejovej kariéry syna v zámorí, neskôr na biznis s kúpou a predajom pozemkov i na svoj nákladný život. Dlhy najprv splácal požičanými peniazmi, ale neskôr už nestíhal. Na nás nezvyšilo, nemáme pôdu, ani peniaze," poznamenal na záver.

Konaní ako maku

Na košických okresných súdoch sa vedie spolu 6 konaní, v ktorých Petr Černák vystupuje ako navrhovateľ i ako odporca. Predmetom sú žaloby o zaplatenie zadefinovanej sumy, náhrada škody a nariadenie neodkladného opatrenia.

Okresná prokuratúra Košice II tiež evidovala vec, podozrenie z prečinu podvodu. Skutok sa mal stať vo februári 2015.

Pod drobnohľadom veriteľov

Veritelia potvrdili, že sa budú zaujímať o okolností, za ktorých došlo ku kúpe a predaju bývalej vily Mojsejovcov, a z akých zdrojov ju rodičia hokejistu vyplatili. "Rovnako sa pozrieme na to, z čoho hradia rekonštrukciu vily a odkiaľ majú luxusné autá na ktorých sa vyvážajú," povedal veriteľ. Dom na Pereši mala matka hokejistu kúpiť pod cenu, za necelých 400 - tisíc eur. 

Pokúšali sme sa osloviť aj hlavných aktérov "bomba kšeftu", ale napriek snahe sa nám ich nepodarilo zastihnúť.

Viac aktuálnych fotografií  aj z čias Kabrheľa a Mojsejovcov, nájdete TU ►►►►►

Vyjadrite svoj názor v  komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Prekvapili vás mená kupcov vily na Pereši, ktoré sú späté s vynikajúcim slovenským hokejistom?

Mohlo by vás zaujímať: