Mužom v zákulisí, je Petr Černák a vlastníčkou jeho životná partnerka Iveta, rodičia hviezdneho slovenského hokejistu, odchovanca HC Košice Erika Černáka (24), ktorý aktuálne podáva vynikajúce výkony v hokejovom klube NHL Tampa Bay Lightning.

(Ne)podarený otec

Meno Černáka st. sa začalo spomínať v nie príliš lichotivých súvislostiach v roku 2019, kedy jeho synovi niekto podpálil  luxusný Mercedes G 500. Auto bolo zaparkované na Zimnej ulici v Košiciach kde rodina býva. Škoda bola stanovená na zhruba 133 000 eur. Po metropole východu sa vtedy šuškalo, že nešlo o náhodu, ale úmysel, či dokonca pomstu, nahnevaných veriteľov. Dôvodom mali byť dlhy Erikovho otca. Ten si napožičiaval peniaze, ale s ich splácaním sa neponáhľal, dokonca pohľadavky pri vyšetrovaní a osobnej konfrontácii poprel.

Pestrá minulosť novej vlastníčky vily

Matka hokejistu Černáka, ktorá je na liste vlastníctva zapísaná ako nová majiteľka neslávne známej vily na Pereši, nie je podľa slov podvedeného Košičana žiadne neviniatko. "Iveta v roku 2016 ako konateľka spoločnosti, neuhrádzala splátky lízingu za dve luxusné autá, BMW X6 a BMW X5, v celkovej čiastke zhruba 180 - tisíc eur. Na upomienky nereagovala a preto lízingová spoločnosť, kvôli dlhu takmer 100 - tisíc eur odstúpila od zmluvy. Dlh sa vďaka predaju obidvoch áut síce podarilo zmazať, ale Iveta M. kvôli zmene hospodárskych výsledkov vlastnej firmy čelila obžalobe z podvodu," tvrdí muž.

Dlžoby za milóny

Jeden z podvedených veriteľov, ktorý si želá ostať v anonymite, nemal na Petra Černáka, jediné pekné slovo. "Dlží peniaze nielen mne, ale aj ďalším osobám, dlh už prekročil milión eur. Najhoršie je, že väčšina zmlúv o pôžičkách neexistuje. Verili sme mu, dokázal perfektne klamať telom. Dobre oblečený, prevážal sa na drahých autách. Aj teraz má jedno, zistili sme, že ho má požičané z predajne, ktorej šéfuje jeho známy," hovorí nahnevane.

Čítajte TU, ako otec zneužil meno slávneho syna na svoj "biznis" ►►►►►