Slovensko v stredu večer šokovala správa o náhlom úmrtí obľúbenej speváckej legendy a výnimočného hudobníka Mira Žbirku († 69). Podľahol komplikovanému zápalu pľúc. Jeho skon zarmútil nielen jeho blízkych, ale aj  jeho fanúšikov, ktorých mal neúrekom a zo všetkých vekových kategórií. Bol miláčikom nielen svojho publika, ale aj spolupracovníkov.

Meky mal výnimočnú povahu  - bol nesmierne slušným človekom, ku každému sa správal vľúdne a to za každých okolností. Aj pre to ho mali všetci radi. Potvrdil to aj muzikant Ondrej Kandráč. "Pamätám si naňho hlavne v súvislosti s nahrávaním Všetko čo mám rad, kde bol našim hosťom. Nakrúcali sme pomerne dlho -  do neskorých večerných hodín . Bol neuveriteľne pohodovym človekom, s obrovskou ľudskou empatiou. Odišiel človek, ktorého piesne a tvorba boli súčasťou našich životov. Česť jeho pamiatke," vyjadril sa Kandráč. A čo robil Meky počas prestávok v nakrúcaní? Tomuto neuveríte! Dozviete sa to v popise fotky v GALÉRII tu. 

Spoločnú foto O. Kandráča a Mekyho Žbirku nájdete v GALÉRII. 

Miroslav Žbirka bol členom kapely Modus. Za skladbu Úsmev získali s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou v roku 1977 zlatú Bratislavskú lýru, neskôr sa vydal na sólovú dráhu. V roku 1982 zosadil z trónu Karla Gotta a  stal sa prvým slovenským Zlatým slávikom. 

Mohlo by vás zaujímať: