Realitné kancelárie od nástupu prvej vlny korony zaznamenávajú zvýšený záujem o rekreačné objekty a tento boom aj po roku pokračuje.

Chaty, chalupy i gazdovstvá 

Obchodný riaditeľ realitnej kancelárie Romantické chalupy Peter Furdík hovorí, že tento trend panuje na celom Slovensko. „Toto tu ešte nebolo. O všetko, čo je naturálne je záujem. Vyhľadávané sú lazy, keďže ľudia chcú hospodáriť, ale aj chaty na víkendové pobyty, či vidiecke domy na celoročné bývanie. Problém je, že momentálne máme takýchto nehnuteľností nedostatok. Hoci pri kúpe je ideálne, ak je dom v dobrom stave, mnohí teraz zoberú aj niečo staršie, v pôvodnom stave, čo začnú rekonštruovať. Výnimkou nie je ani kúpa starého schátralého domu, ktorý majiteľ zbúra a postaví si nový. V kurze sú aj samoty bez vody a elektriny, kde najbližší sused je vzdialený zhruba desať kilometrov. Aj také nehnuteľností chcú naši klienti,“ vysvetľuje Furdík.  

Obrovské pozemky

Riaditeľ RK spresňuje že najnovšie sa objavujú kupujúci, ktorí sa zaujímajú o gazdovské domy s veľkými pozemkami o rozlohe aj niekoľko hektárov na ktorých chcú hospodáriť. Spomenie, že záujem sa odvíja aj od finančných možností klientov. "Nevieme či karanténa prispela k tomu, že ľudia obmedzili nákupy a tým šetrili, ale kúpna sila obyvateľstva čo sa týka realít je dobrá, len vhodných nehnuteľností je nedostatok." Aké podmienky si kladú kupujúci?  Odpoveď nájdete  v galérii foto č. 6.

Porovnávanie cien podľa lokalít i rady kedy kupovať a predávať nájdete TU ►►►►►