Reklama

Bývalá HVIEZDA hudobných HITPARÁD: SPEVÁK SKONČIL na INVALIDNOM dôchodku! Návrat NEPLÁNUJE

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Martin Kittner bol svojho času neprehliadnuteľný nielen účesmi, ale aj outfitmi
    Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=e3AKxZIdI-Q&ab_channel=MartinKittnerOFFICIAL
    Reklama

    Extravagantný, pre niektorých namyslený, pre ďalších zasa sympaťák, aj takto sa pred viac než dvadsiatimi rokmi hovorilo o košickom spevákovi Martinovi Kittnerovi (47), ktorého poznali jeho priaznivci aj pod prezývkou Spievajúci kaderník. Bol neprehliadnuteľný nielen imidžom, ktorý si pestoval, ale aj žánrom, ktorý spieval, a osobitou interpretáciou piesní.

    Jeho hity niektorí žrali, iní ich neznášali. Nič medzi tým neexistovalo. Spevák Martin Kittner si však z toho nerobil ťažkú hlavu a išiel si svoje. Oplatilo sa, vďaka hudobnému kanálu (dnes už neexistuje - pozn. red.), ktorý hral piesne na želanie divákov, sa Košičan umiestňoval na prvých rebríčkoch hitparád a zbieral ocenenia jedno po druhom.

    Iný človek

    Dnes je všetko iné. Jeho najväčšie hity Utekám, Prečítaj list, Spievajúci kaderník alebo Čítam ťa rád, už z éteru nepočuť. Košičan sa rokmi výrazne zmenil. Mnohí, ktorí sledovali jeho kariéru, by možno dnes prešli okolo Kittnera bez povšimnutia. Dôvodom je zub času, ktorý poznačil aj jeho.

    Nebolo tajomstvom, že neustále bojoval s nadváhou a tá s pribúdajúcimi rokmi opäť "vystrčila rožky", keďže Martin už nie je v jednom kole, ako to bolo pred desiatkami rokov. Žije v ústraní s dvoma Kristínkami - manželkou a dcérou. Zmenil aj imidž, z jeho svetlých vyžehlených vlasov neostalo nič. Presedlal na tmavší resp. ryšavý tón farby.

    V minulosti chodil nahladko oholený, dnes nosí bradu. Netají, že je spokojný s tým, ako teraz žije, hoci pre maniodepresiu skončil na invalidnom dôchodku.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Spievajúci kaderník, tak znela prezývka Kittnera, priaznivci ho poznajú pod ňou aj dnes
      Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=5-6n4VMC25k&list=RDMM&start_radio=1&ab_channel=MartinKittnerOfficial

      Zdravie mu praje

      "Stále žijem v Košiciach a mám sa veľmi dobre," začal bez okolkov. "Čo sa týka mojej diagnózy, som dobre nastavený a cítim sa vďaka Bohu fajn, za čo vďačím skvelej ošetrujúcej lekárke. Na obdobie ťažkých stavov, keď som ani nevychádzal z bytu, nespomínam, a prečo aj. Čo sa týka hudby a mojej kariéry, tak tej sa venujem už iba príležitostne, ak si ma niekto vyžiada na privátnu oslavu, koncoročné akcie, vianočné večierky alebo keď ma pozvú do televíznych relácií. Mám zopár nových skladieb, ktoré sú uverejnené na hudobnom kanáli," prezradil niečo zo súčasných aktivít.

      Anketa

      Páčili sa vám piesne Martina Kittnera?

      Kittner bol v minulosti známy obdivom k nemeckej dvojici Thomas Anders a Dieter Bohlen, ktorá vystupovala pod názvom Modern Talking. Zaujímalo nás, či stále má rád ich piesne. "Vyrastal som na nich a občas si ich pustím, ale teraz mám radšej dobrú modernú komerčnú hudbu a Anders mi už nereže tak ako pred rokmi," hovorí úprimne.

      Napriek výraznej zmene a kilám navyše ho ľudia spoznávajú. "Žijem v Košiciach celý život. Poznám mnohých Košičanov a oni mňa. Ruch okolo mojej osoby a kariéry mi už tak nechýba. Skupina mojich rovesníkov a priaznivcov sa rozrástla o ich kamarátov a známych, čiže o ,,ruch" mám aj tak postarané," smeje sa spevák.

      Pochvala manželke a dcére

      Vďaka najbližším zvládol bez väčších problémov aj pandémiu. "Aspoň som trávil viac času s mojou rodinou. Som však rád, že je to už za nami a že sa môžeme pohybovať bez kadejakých nezmyselných opatrení," spomenie pre mnohých nepríjemné a veľmi obmedzujúce obdobie, ktoré poznačilo aj jeho prechádzky so psíkmi, ktoré sú takmer ako členovia ich rodiny, ale aj iné aktivity.

      "Stále sa venujem úprave vlasov nielen dcéry a manželky, ale aj klientiek, ktoré ku mne chodia mnoho rokov, pretože som najlepší," povie s úsmevom. Nezabudne pochváliť dcéru Kristínu, ktorá sa vydala v jeho šľapajach a okrem komplexnej úpravy vlasov robí aj vizáž. "Manželka zasa našla záľubu v pečení rôznych druhov bezgluténových tort, zákuskov a dezertov, tie sú doslova gastronomickým zážitkom," nešetrí chválou ani na adresu partnerky.

      Návrat neplánuje

      Vyzvedáme, či predsa len neprekvapí priaznivcov v rámci návratu koncertom alebo novým albumom. "Mám zopár nových pesničiek, a to je celé. To, na čo ste sa pýtali, je finančne veľmi nákladné a výsledný efekt je ťažké odhadnúť," uzavrel nie príliš optimisticky svoje rozprávanie Martin Kittner.

      Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom >>>

      Prečítajte si tiež: