Hoci Košičania čakali, že po luxusných domoch sa len tak zapráši, obidva stále svietia v ponuke realitných kancelárií. Exmojsejovská vila na Pereši, ktorá prešla rozsiahlou rekonštrukciou a už vôbec sa nepodobá na gýčový príbytok niekdajších televíznych hviezd, si ani po dvoch rokoch nenašla nového majiteľa.

Výstrel naslepo

Cena domu klesla z pôvodných takmer 800-tisíc eur na 499-tisíc eur. Realitný maklér Tomáš Kažimír hovorí, že je síce v žiadanej lokalite, ale 800-tisíc vidí len ako pokus, čo keby to náhodou vyšlo. „Ceny nových domov na Pereši sa hýbu na úrovni 300 – 400-tisíc. Preto nevidím ako reálnu ani aktuálnu takmer polmiliónovú cenu. Podľa fotografií vyzerá, že dom prešiel kompletnou rekonštrukciou a má aj relatívne veľký pozemok, ale aj tak, cena musí ísť dole na úroveň 400 – 450-tisíc eur. Vtedy by možno majiteľ dom predal,“ hovorí odborník. „Jednoducho, kupujúci nie sú ochotní akceptovať premrštené požiadavky vlastníkov nehnuteľností.“

Novozrekonštruovaný dom na Pereši je na predaj, ale kupci sa nehrnú.
Novozrekonštruovaný dom na Pereši je na predaj, ale kupci sa nehrnú.
Zdroj: archív RK

Zmena prostredia

Podobne je to aj s domom vo vilovej štvrti nad Popradskou ulicou v Košiciach po oceliarenskom magnátovi Alexandrovi Rezešovi, ktorý sa snaží predať manželka nebohého Eva. Podľa nášho zdroja sa odhodlala k tomuto kroku preto, že sa chce odsťahovať z Košíc, zároveň pomôcť dcére Eve Varholíkovej, aby sa od návratu z basy konečne osamostatnila. Realitka robí s cenou veľké tajnosti. Pri informovaní cez telefón cenu neprezradia. Pri osobnom stretnutí tiež nemáte istotu, že sa ju dozviete.

Cirkus okolo ceny

Do redakcie sa nám ozval Košičan, ktorý tvrdí, že sa ho predajca vypytoval na všetko možné i nemožné a napokon mu cenu nehnuteľnosti aj tak nepovedal. „Argumentoval, že je presvedčený, že nemám skutočný záujem o kúpu, len chcem zistiť, koľko nehnuteľnosť stojí. Dokonca sa ma opýtal, či nie som novinár,“ dodal nádejný kupec. Podarilo sa nám zistiť, že majiteľka údajne svoje nároky zreálnila a čiastočne upravila cenu, za ktorú chcela predať vilu prepchatú drahým nábytkom a luxusnými čačkami.

Interiér vily dýcha luxusom, ale aj gýčovitosťou. Kto potrebuje tri lustre nad stolíkom?
Interiér vily dýcha luxusom, ale aj gýčovitosťou. Kto potrebuje tri lustre nad stolíkom?
Zdroj: archív R.K.

Článok pokračuje na druhej strane. Prečítajte si, či o kúpu domov celebrít je záujem...