Košický triatlonista Radoslav Bujdoš, veľmi „kvetnato“ popisuje svoj zážitok z tréningu v mestskej plavárni.

Okuliare neboli na vine

„Popravde, ani neviem ako mám začať. V sobotu naposledy, keď som pri tréningu skočil do vody povedal som si, ... nasliň okuliare...!“ Darmo som ich čistil, darmo špekuloval, voda bola špinavá,“ opisuje nepríjemný zážitok. Dodáva, že hneď keď opustil bazén, všimol si na tele masnotu, ktorá sa nedala zmyť. Okrem toho voda veľmi nepríjemne zapáchala. Jeho slová potvrdili fotografie aj video, ktoré zachytávajú špinavú vodu, nevábne usadeniny na dne a stenách bazéna i plávajúcu špinu na hladine.

Vedenie MČ a MKP rozhodlo o zatvorené plavárne, Bujdoš hovorí, že ešte bude horúco.
Vedenie MČ a MKP rozhodlo o zatvorené plavárne, Bujdoš hovorí, že ešte bude horúco.
Zdroj: archív R.B.

Viac foto TU

Bujdoš tvrdí, že kvôli porovnaniu stavu napísal priateľom a známym z iných slovenských miest a požiadal ich o fotky zo zariadenia tohto typu u nich. Následne zverejnil zábery z Piešťan, Žiliny a Popradu. „Ako vidíte, korona sa na nich nepodpísala. Čistota a úplne všetko v pohode,“ píše Rado.

Stávka o pohár vody

Kvôli stavu, ktorý ho vytočil do nepríčetnosti vyzval zodpovedných k neobyčajnému testu. „Ak vystúpi niekto a povie, že voda je čistá a nezávadná, tak ho vyzývam, aby vypil pohár vody, ktorú mu naberiem z košického bazéna so všetkým čo tam je. Ja vypijem pohár vody z bazénov v Piešťanoch, v Žiline a v Poprade,“rozohnil sa sťažovateľ. Oslovili sme úradníkov z košickej MČ Staré Mesto. Po dlhom čakaní sme sa dozvedeli, že staromestský starosta Igor Petrovčik rozhodol o uzavretí prevádzky Mestskej krytej plavárne.

Starosta Igor Petrovčik rozhodol o zatvorení plavárne.
Starosta Igor Petrovčik rozhodol o zatvorení plavárne.
Zdroj: archív R.B.

 

Na operatívnej porade s riaditeľom Vladimírom Hlivákom mu starosta zadal úlohu, vyšetriť príčiny zakalenej vody a zistiť, či zlyhal ľudský faktor alebo technológia filtrovania.

Nezávadná voda?!

„Voda v bazéne bola aj napriek zakalenosti, zdravotne nezávadná, čo skonštatoval Úrad verejného zdravotníctva, ktorý odobral vzorky. Problémy so zákalom vody sa objavili po obnovení prevádzky po dlhodobej odstávke plavárne,“ tvrdí Hlivák. Vysvetľuje, že sa snažili situáciu vyriešiť popri bežnej prevádzke, aby nemuseli jediný 50- metrový bazén v kraji znovu odstaviť, čo sa, žiaľ, ani pri enormnej snahe nepodarilo.

Na dne bazéna sú špinavé usadeniny.
Na dne bazéna sú špinavé usadeniny.
Zdroj: archív R.B.

Petrovčík po porade so šéfom plavárne rozhodol aj o okamžitom vypustení bazénov, ich vyčistení a následnom napustení, čo potrvá približne 5 až 9 dní. Zároveň  budú pracovať na odstránení technickej poruchy. „Verím, že už čoskoro plaváreň otvoríme k spokojnosti športových i rekreačných plavcov. Za vzniknuté problémy sa ospravedlňujeme,“ sypal si popol na hlavu Vladimír Hlivák.

Sťažovateľ sa s takýmto riešením neuspokojil a odkazuje (ne)zodpovedným: "Ešte bude veselo!" Prípad budeme sledovať.

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Čo by ste urobili, keby ste po zaplatení vstupného našli bazén v takto stave?
  • 2%
  • 15%
  • 67%
  • 14%
  • 1%
  • 1%