Plus JEDEN DEŇ priniesol ako prvý informácie o tom, že niekdajšia milionárka, vdova po oceliarskom magnátovi a privatizérovi Alexandrovi Rezešovi, už nebýva v honosnej vile v štvrti nad Popradskou v Košiciach, ale po predaji domu sa musela vypratať z pohodlného, luxusného a rozsiahleho hniezdočka do obyčajného bytu v obci Malá Ida v okrese Košice - okolie.

Perleťové papuče i mesiačiky na tvári

Počas našej návštevy radovky kde býva, panoval v predzáhradke, ktorá patrí k bytu Evy Rezešovej pracovný ruch. Po chvíľke bráničku na ulicu otvoril muž v montérkach. Opýtali sme sa, či nám môže zavolať domácu pani. Prišla o niekoľko minút v bielom prúžkovanom úbore, na nohách mala papučky so vzorom perleťových rybích  šupín. Bola bledá, strhaná a smutná. Veľmi zvláštne pôsobilo, že sa k nám dostavila s ochrannými papierovými mesiačikmi, nalepenými pod očami. Vyzeralo, že chystá si farbiť riasy aj obočie. Prečo radšej nenavštívila kozmetický salón, sme sa nedozvedeli.

Názory komentujúcich k rodine mnohé napovedia. Autori asi vedia oveľa viac než iní. Čítajte 5 popisiek za sebou TU!►►

Trpí bez slov

Keď sme sa opýtali Rezešovej, ako sa jej žije v Malej Ide, bez jediného slova rozhodila rukami. Gestom naznačila, že nebude nič hovoriť. Potom sa otočila a zamierila k dvom chlapom, ktorý opravovali ošarpaný múrik. Všimli sme si na dvore, že okrem trávy, ktorá bola na mnohých miestach úplne suchá, nebolo nič zasadené. Chýbali kvety alebo malé stromčeky.
Cez veľké presklené dvere do obývačky, bolo vidieť naskladané množstvo veci, ktoré tam majiteľka nakopila zrejme pri sťahovaní. Aj na malej terase boli nejaké vrecia, káble a iný materiál. Po tom, čo Rezešová vydala príkazy robotníkom, zmizla v obývačke. Celý priestor pôsobil veľmi nehostinne a zanedbane.

Zvedavý sused

Zaujalo nás, že celý čas, čo sme sa zdržali pri otvorenej bránke do dvora, ale aj neskôr, pozoroval dianie okolo vdovy, jeden zo susedov z bytu nad ňou, pričom sa mu úspešne darilo vyhýbať sa nášmu objektívu.

Čítajte TU, ako hodnotia spolužitie s Rezešovou jej susedia, zároveň zahlasujte v ankete!►►